Internauci coraz częściej odwiedzają Facebooka

Internauci coraz częściej odwiedzają Facebooka

22.04.2010 11:59

Firma ComScore opublikowała statystyki dotyczące odwiedzin Facebooka. Okazuje się, że popularny serwis społecznościowy jest... bardzo popularny. Średnio w ciągu jednego miesiąca notuje 500 mln unikalnych odwiedzin.

Z opublikowanych materiałów, które cytowane są przez TechCrunch wynika, że w marcu Facebooka odwiedziło 500 mln osób - to jest o 64% więcej, niż w analogicznym okresie w zeszłym roku. Tylko w lutym tego roku w Facebooku zarejestrowało się 22 mln nowych użytkowników. Z kolei według statystyk Facebooka, w serwisie zarejestrowanych jest obecnie ponad 400 mln osób, z czego 100 mln łączy się za pośrednictwem telefonów komórkowych i smartfonów. Prawie 50% spośród użytkowników korzystających z serwisu codziennie loguje się do swojego konta. Różnica między oficjalnymi statystykami Facebooka, a tymi podanymi przez ComScore wynika najprawdopodobniej z faktu, że serwis coraz częściej odwiedzają osoby niezarejestrowane na jego stronach.

Facebook chce jeszcze bardziej zwiększyć swoją popularność. Podczas konferencji F8 dla deweloperów, która miała miejsce wczoraj, zapowiedziano m.in. rozszerzenie funkcji dostępnych w serwisie na cały Internet. Szef firmy, Mark Zuckerberg, stwierdził, że chciałby aby internauci mogli korzystać z dodatków społecznościowych podczas surfowania po Sieci. Budujemy Sieć, gdzie społeczność jest domyślna - powiedział

Także vortal dobreprogramy posiada swoją stronę na Facebooku. Zachęcamy wszystkich, którzy korzystają z Facebooka do dopisania się do listy fanów dobrychprogramów :)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)