Internet Explorer 8 z UniBrows renderuje strony jak IE6

Internet Explorer 8 z UniBrows renderuje strony jak IE6

04.11.2010 13:33

Browsium, firma założona przez byłych pracowników i współpracowników Microsoftu, planuje wydane wtyczki do współczesnych wydań Internet Explorera, która pozwoli renderować wybrane strony z użyciem silnika Internet Explorera 6.

Wtyczka nazywa się UniBrows i jest obecnie w fazie testów z Internet Explorerem 8. Stabilne wydanie pojawi się na rynku pod koniec tego miesiąca i będzie kosztować każdego użytkownika 5 dolarów rocznie. UniBrows przeznaczona jest głównie dla dużych firm, które posiadają wewnętrzne strony lub aplikacje webowe działające prawidłowo jedynie w Internet Explorerze 6. Wtyczka firmy Browsium ma przenieść do osobnych kart współczesnych wydań Internet Explorera sposób renderowania stron oraz identyczne jak w IE6 wsparcie dla ActiveX i JavaScript.

Zdaniem CEO Browsium, Matta Hellera, dzięki UniBrows oglądanie starych, korporacyjnych stron będzie możliwe we współczesnych przeglądarkach bez żadnych modyfikacji kodu źródłowego i bez wirtualizacji silnika IE6. Zamiast tego UniBrows uruchamiany jest jako proces potomny przeglądarki. Ponadto dodatkiem można zarządzać z użyciem Group Policy, dzięki czemu administrator ma możliwość wyboru stron renderowanych przez UniBrows i dostarczania konfiguracji przez Active Directory. Ten dodatek to ciekawa alternatywa dla proponowanych przez Microsoft rozwiązań typu MED-V (Microsoft Enterprise Desktop Virtualization) i powinien ułatwić korporacjom migrację z Windows XP na nowsze systemy operacyjne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)