Internet Explorer 9 RC wydany - jeszcze przed oficjalną premierą

Internet Explorer 9 RC wydany - jeszcze przed oficjalną premierą

10.02.2011 17:06, aktualizacja: 11.02.2011 02:13

Na kilka godzin przed oficjalną premierą, Microsoft udostępnił wersję RC swojej przeglądarki Internet Explorer 9.

W najnowszej, choć nadal testowej wersji przeglądarki wprowadzono szereg zmian. Pierwszą rzeczą jaka może rzucić się w oczy jest odświeżony wygląd kart czy przycisków w pasku adresowym. Znacznie ważniejsze zmiany dotyczą jednak mechanizmu filtrowania kontrolek ActiveX. Umożliwia on użytkownikom nadzorowanie materiałów dostępnych za pośrednictwem kontrolek ActiveX na odwiedzanych stronach. Takie rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo podczas surfowania w Sieci.

Istotną nowością jest też Tracking Protection, czyli ochrona przed śledzeniem. Funkcję tę Microsoft zapowiedział w grudniu ubiegłego roku. Nowe rozwiązanie ma opierać się na subskrypcji listy stron, które wykorzystywane są do zbierania informacji o użytkownikach. Następnie Internet Explorer będzie blokował dostęp do tych danych wszystkim firmom, które wykorzystują wymienione strony w swoich działaniach biznesowych.

Pierwsza publiczna beta IE 9 wydana została we wrześniu ubiegłego roku. Została pobrana przez internautów ponad 23 mln razy. Polską wersję RC przeglądarki Internet Explorer 9 dla systemu Windows 7 można pobrać z naszego portalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. W opisie dostępne są także linki do wersji dla Windows Vista.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (173)