Internet Explorer 9 także z "tradycyjnym" interfejsem

Internet Explorer 9 także z "tradycyjnym" interfejsem

13.01.2011 17:11, aktualizacja: 11.02.2011 02:15

Przeglądarka Internet Explorer 9 od wersji RC będzie umożliwiała opcjonalne wyświetlanie kart pod paskiem adresowym - tak, jak w poprzednich wersjach przeglądarki.

Microsoft chciałby dogodzić zarówno nowym użytkownikom, jak i tym przyzwyczajonym do tradycyjnego wyglądu. W najbliższym czasie zostanie wydana wersja RC Internet Explorera 9, która ma wprowadzić możliwość konfiguracji interfejsu. Jak widzimy na klipie wideo opublikowanym przez serwis WinRumors, użytkownik będzie miał możliwość wyboru układu kart w przeglądarce - pod paskiem adresowym, bądź na jego poziomie. Microsoft zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie zmiany w interfejsie IE 9 przypadną do gustu bardziej tradycyjnym użytkownikom. Wyświetlanie kart pod paskiem adresowym będzie można wybrać klikając prawym przyciskiem myszki w polu paska kart, a następnie wybierając odpowiednią komendę.

Premiera Internet Explorera 9 RC przewidywana jest jeszcze na ten miesiąc - możliwe, że odbędzie się 28 stycznia. Wersja finalna przeglądarki miałaby natomiast zostać zaprezentowana w kwietniu, najprawdopodobniej podczas konferencji dla deweloperów MIX ’11. Udostępnioną we wrześniu zeszłego roku wersję beta IE 9 internauci pobrali już ponad 20 mln razy, o czym informowaliśmy na początku tego miesiąca.

Internet Explorer 9 w wersji beta jest dostępny w naszym vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Jest to wydanie testowe, dlatego też może działać niestabilnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)