Internet Explorer 9 z obsługą sensora Kinect na Xboksie 360?

Internet Explorer 9 z obsługą sensora Kinect na Xboksie 360?

11.05.2012 10:08

Podczas gdy PlayStation 3 czy Wii od dawna mogą pochwalić się własną przeglądarką internetową, konsola Xbox 360 Microsoftu pozostawała z niewiadomych powodów w tyle pod względem takiej funkcjonalności sieciowej. Jeżeli wierzyć najnowszym doniesieniom jednak, sytuacja się już w najbliższej przyszłości zmieni. System wzbogacony ma wkrótce ponoć zostać o aplikację Internet Explorer 9 wykorzystującą sensor Kinect.

Przeglądarkę obsługiwać przyjdzie gestami oraz głosem, acz wystarczy i zwykły kontroler. Zapewne wielu użytkowników sprzętu bez Kinecta, tudzież nie lubiących krzyczeć przed telewizorem lub żyjących w krajach, które nie doczekały się wsparcia dla komend w rodzimym języku (jak Polska), na nowo rozpatrzy też sens zakupu przystawki chatpad, czyli podręcznej mini-klawiatury. Niemniej konsolowy IE 9 przede wszystkim powstaje z myślą o sensorze.

Podstawową wyszukiwarką treści stanie się oczywiście Bing. Rozwiązanie od jakiegoś czasu dostępne bezpośrednio z poziomu menu Xboksa 360 zostanie blisko zintegrowane z nadchodzącą przeglądarką. Ciekawe, że podczas gdy Sony odchodzi od polityki promowania swojej konsoli jako czegoś więcej, niż sprzętu do grania, Microsoft idzie w przeciwnym kierunku, skupiając się na multimedialnych możliwościach. Według niektórych, zapominając o grach...

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)