Internet Explorer nie traci już użytkowników - w USA

Internet Explorer nie traci już użytkowników - w USA

02.08.2010 12:14, aktualizacja: 02.08.2010 17:14

Kolejne statystyki wskazują na to, że Internet Explorer przestał tracić użytkowników - ale wśród mieszkańców USA. Trochę inaczej wyglądają statystyki dotyczące globalnego podziału przeglądarek internetowych.

Miesiąc temu podawaliśmy pierwsze pozytywne od dłuższego czasu dla IE statystyki. Wcześniej przeglądarka Microsoftu stale traciła wśród internautów. W skali roku mogło ich ubyć - w zależności od przeprowadzanych badań - nawet ponad 10%. Tymczasem najnowsze statystyki NetMarketShare wskazują, że trend spadkowy najwyraźniej został zahamowany. W lipcu liczba osób korzystających z IE w USA wzrosła do 60,74%. W czerwcu było ich 60,32, najgorszym miesiącem natomiast był maj, kiedy to IE spadł do 59,75%. Wygląda na to, że przeglądarka Microsoftu osiągnęła już najniższy możliwy poziom spadku i być może teraz zacznie odbijać się od dna.

Według statystyk NetMarketShare nie najlepiej radzi sobie Firefox, który w ubiegłym miesiącu osiągnął rekordowo niską liczbę użytkowników - 22,91%. Specjalnie nie zmieniły się dane dotyczące pozostałych przeglądarek - Chrome (7,16%), Safari (5,09%) i Opery (2,45%). Statystyki NetMarketShare dotyczą rynku amerykańskiego, różnią się więc od międzynarodowych trendów. Według StatCountera IE cały czas traci na popularności - w ubiegłym miesiącu liczba użytkowników tego programu spadła do 54,73%. Firefox natomiast wzrósł nieznacznie do 31,43%. W międzynarodowych statystykach warto też zauważyć ciągle rosnącą popularność Chrome. Przeglądarka firmy Google ciągle zdobywa nowych użytkowników. W ubiegłym miesiącu było ich ponad 7%.

Jak natomiast wygląda podział przeglądarek wśród czytelników naszego vortalu? Króluje wśród nich Firefox - w ostatnim miesiącu aż 51,64% naszych gości korzystało z tego programu. Na drugim miejscu znajduje się IE (21,10%), za nim Opera (14,51%), Chrome (10,96%) i Safari (1,03%). Warto zauważyć, że wśród polskich internautów stosunkowo wysoką pozycję ma przeglądarka Opery Software, zaś IE cieszy się dużo mniejszą popularnością od Firefoksa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)