Internet Explorer traci na popularności, Windows XP - nie bardzo

Internet Explorer traci na popularności, Windows XP - nie bardzo

04.10.2010 12:03

W minionym miesiącu nieznacznie spadła popularność Internet Explorera wśród internautów. Na wysokim poziomie utrzymuje się natomiast Windows XP.

Ostatnie statystyki nie są dobrą wiadomością dla Microsoftu. Wygląda na to, że głośna premiera pierwszej wersji beta IE 9 nie wpłynęła znacząco na powodzenie przeglądarki wśród internautów. Jeśli wierzyć statystykom zamieszczonym przez NetMarketShare, w zeszłym miesiącu z produktu Microsoftu korzystało 59,65% użytkowników. To nieznaczny spadek w porównaniu z sierpniem (60,40%), ale też jeden z gorszych wyników w historii IE. Na kolejnych miejscach w rankingu popularności znalazł się Firefox (22,96%), Chrome (7,98%), Safari (5,27%) i Opera (2,39%).

Jak zwykle mocno od statystyk NetMarketShare różnią się preferencje internautów odwiedzających nasz vortal - wynika to z faktu, że mamy sporo świadomych technologicznie użytkowników, którzy eksperymentują z różnymi przeglądarkami. W związku z tym we wrześniu najpopularniejszą przeglądarką, z której korzystali czytelnicy dobrychprogramów był Firefox (50,55%), na drugim miejscu znalazł się IE (21,31%), a trzecie zajęła Opera (13,95%), tradycyjnie popularna wśród polskich internautów. Dalsze miejsca należą Chrome (12,51%) i Safari (1,06%), z której korzystają w dużej mierze użytkownicy systemu Mac OS X.

Również według NetMarketShare nadal większość internautów korzysta z Windowsa XP. W minionym miesiącu było ich 60,03%. Na drugim miejscu znalazł się Windows 7, którego popularność nieznacznie wzrosła - do 17,10%. Spada natomiast ilość użytkowników Visty. We wrześniu było ich 13,35%. Na dalszych miejscach znalazł się Mac OS X (najnowsze wydania - 4,39%) i Linux (0,85%). Jeśli chodzi o nasz vortal, to wśród czytelników korzystających z systemu Microsoftu również najwięcej jest użytkowników Windowsa XP - 57,68%. Z Windowsa 7 korzysta 27,13%, zaś Vista jest zainstalowana u 14,55% naszych czytelników. Mimo wzrastającej liczby użytkowników najnowszego wydania systemu, wciąż króluje wydanie sprzed 10 lat. Dla Microsoftu nie jest to raczej dobra wiadomość.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)