Starlink - internet od Elona Muska już w Polsce. Ceny abonamentu powalają

Starlink - internet od Elona Muska już w Polsce. Ceny abonamentu powalają

Starlink w Polsce
Starlink w Polsce
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
11.09.2021 14:16

SpaceX właśnie poinformowało, że ograniczona liczba osób w Polsce będzie mogła korzystać z internetu satelitarnego od Elona Muska. Ceny za kosmiczną usługę Starlink od SpaceX mogą jednak zaskakiwać.

Starlink w programie beta w końcu jest dostępny w Polsce. Jak wynika z informacji udostępnionych przez SpaceX, użytkownicy w większości lokalizacji mogą spodziewać się, że "prędkość transmisji danych będzie się wahać od 50 Mb/s do 150 Mb/s, a opóźnienie od 20 ms do 40 ms w miarę ulepszania systemu Starlink. Będą też krótkie okresy braku łączności".

Starlink dostępny w Polsce

Firma zapewnia, że jakość usługi poprawi się po wyniesieniu na orbitę kolejnych Starlinków, stworzeniu nowych naziemnych stacji i ulepszeniu oprogramowania sieciowego. Do tej pory SpaceX wystrzelił w kosmos 1800 satelitów, a ostatecznie konstelacja ma liczyć około 12 tys. urządzeń.

Usługa dostarczana przez kosmiczne przedsiębiorstwo Elona Muska nie należy do najtańszych. Za sprzęt niezbędny do korzystania z internetu (antenę Starlink, router Wi-Fi, zasilacz, kable i statyw montażowy) należy zapłacić 2269 złotych. Za wysyłkę i obsługę 276 złotych, a za samą usługę – 449 złotych miesięcznie.

SpaceX zaznacza, że "Starlink jest obecnie dostępny dla ograniczonej liczby użytkowników na danym obszarze zasięgu. Zamówienia będą realizowane w kolejności ich składania". Usługę można zamówić, korzystając z oficjalnej strony Starlink. Po podaniu wymaganych danych otrzymamy wiadomość email, w której zawarte zostaną m.in. informacje o szacowanym terminie wysyłki sprzętu lub szacowanym terminie dostępności usługi w danym miejscu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (257)