Internet UPC nie działa. Tysiące Polaków bez dostępu do sieci (aktualizacja)

Internet UPC nie działa. Tysiące Polaków bez dostępu do sieci (aktualizacja)

Awaria internetu UPC
Awaria internetu UPC
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek
22.09.2021 16:03

UPC zmaga się z awarią, w wyniku której tysiące użytkowników straciły dostęp do internetu. Problem zaczął się tuż po godzinie 15:00 i w chwili pisania niniejszego tekstu wyłącznie się nasila.

Brak dostępu do internetu UPC zgłosiło już w tym momencie ponad 5200 osóbserwisie downdetector. Jak wynika z raportów, awaria jest zauważalna głównie w dużych miastach, w tym Warszawie, Krakowie czy Gdańsku. Niektórzy użytkownicy sygnalizują, że problemem nie jest wyłącznie brak internetu, ale także telewizji UPC.

Awaria internetu UPC
Awaria internetu UPC© downdetector

Awaria internetu UPC rozpoczęła się tuż po godzinie 15:00 i na tę chwilę nie zanosi się na jej rychły koniec. Wcześniej w ciągu dnia na mniejszą skalę problemy z internetem UPC odnotowano też koło godziny 11:00, ale mimo wszystko był to znacznie mniejszy problem niż obecnie.

Na tę chwilę trudno powiedzieć, co jest przyczyną awarii i jak długo potrwa usuwanie jej skutków. UPC nie podzieliło się na razie żadną informacją w swoich mediach społecznościowych. Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem firmy, by uzyskać dodatkowe informacje. Niniejsza publikacja zostanie zaktualizowana, gdy tylko je otrzymamy.

Aktualizacja, godz. 17:10

Jak wynika z informacji z serwisu downdetector, awaria powinna być już w dużej mierze opanowana. Liczba zgłoszeń od użytkowników spadła do poziomu niespełna 200 w ciągu ostatnich kilkunastu minut. Niektórzy potwierdzają powrót dostępu do internetu, z kolei inni komentują, że mają wciąż problem z dostępem do telewizji UPC.

Aktualizacja, godz. 18:10

Większość użytkowników UPC sygnalizuje, że problemy z internetem już nie występują. Z raportów w serwisie downdetector wynika natomiast, że kolejne usterki są zgłaszane przez około 100 użytkowników w ciągu kilkunastu minut. Zakładamy więc, że popołudniowa usterka, a przynajmniej jej główna przyczyna, została już rozwiązana i znakomita większość klientów UPC może już korzystać zarówno z internetu, jak i telewizji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)