Inwestorzy zaniepokojeni przyszłością firmy Google

Inwestorzy zaniepokojeni przyszłością firmy Google

18.04.2011 14:10, aktualizacja: 18.04.2011 15:21

Po ogłoszeniu wyników finansowych za ostatni kwartał, akcje firmy Google zaczęły spadać na giełdzie. Powodem tego są obawy inwestorów o przyszłość spółki.

Po piątkowej konferencji, na której zaprezentowano wyniki finansowe, akcje firmy Google spadły na giełdzie ponad 8%. W ciągu kilku godzin spółka straciła na wartości giełdowej około 15 mld dolarów. Powodem nieufności inwestorów nie były jednak wyniki finansowe, które wypadły całkiem stabilnie, a nowy szef spółki - Larry Page. Jak donosi Reuters, część z nich zaniepokojona jest zmianami wprowadzanymi przez nowego CEO. Page objął szefostwo w firmie od stycznia tego roku, zastępując na stanowisku Erica Schmidta. Przez ten krótki czas zdołał sobie wyrobić opinię reformatora. Powodem są przetasowania i zwolnienia wśród kadry pracowników firmy.

Drugi powód to niejasności dotyczące rozwoju spółki. Podczas piątkowej konferencji Page nie było obecny - jedynie zadzwonił ze swojego telefonu. Nie zaprezentował własnej wizji dalszego rozwoju firmy, nie chciał też odpowiadać na pytania zebranych. To wystarczyło, aby zaniepokoić inwestorów. Część z nich obawia się, że Google może powoli zacząć tracić pozycję na rzecz Facebooka, który ostatnimi czasy wyrasta na internetowego giganta. Google natomiast zdaje się nie mieć pomysłu na walkę z serwisami społecznościowymi. Vic Gundotra odpowiedzialny za rozwój usług społecznościowych, nie był nawet obecny na konferencji. Jak na razie jedyną odpowiedzią na działania Facebooka było uruchomienie usługi +1 przez firmę Google. Wygląda na to, że zaniepokojona giełda dała firmie z Mountain View -1.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)