iOS 13.2 Beta 1. Nowe funkcje do przetestowania w becie dla każdego

iOS 13.2 Beta 1. Nowe funkcje do przetestowania w becie dla każdego

iOS 13.2 Beta 1. Nowe funkcje do przetestowania dla każdego (fot. VivaTung)
iOS 13.2 Beta 1. Nowe funkcje do przetestowania dla każdego (fot. VivaTung)
03.10.2019 23:20

Łatki Apple ostatnio przybierają na częstotliwości. Stabilna wersja iOS to 13.1.2, nic się nie zmieniło. Mamy jednak kolejne edycje beta dla wszystkich zainteresowanych i o jeszcze wyższych numerach dla deweloperów. Najnowsza publiczna to 13.2 Beta 1.

Lepsze fotki w gorszych warunkach, nowe opcje odczytu wiadomości…

W Beta 1 odnotujemy szereg zmian, które są zarówno poprawkami jak i dodaniem nowych możliwości do iOS 13. Wiele mówi się o Deep Fusion. Jest usprawnieniem aparatu, które to zamiast jednej klatki rejestruje w standardzie kilka, a finalny efekt to lepsze oświetlenie fotografii. Włącza się przy słabym lub średnim świetle, ale będzie działać tylko dla iPhona 11 i to bez trybu szerokokątnego.

Pewne zmiany dotyczą współpracy z Homepod i AirPlay TV. Można przekazywać aktualnie odtwarzane multimedia do Homepod, a także automatycznie strumieniować je do Apple TV lub AirPlay 2, jeśli jesteśmy w ich zasięgu.

Siri będzie już czytać całe wiadomości w AirPods bez konieczności naszej każdorazowej interwencji w iPhonie czy inteligentnym zegarku Apple. Wystarczy włączyć nową opcję. Co ciekawe wspominaną funkcję planowano zawrzeć już w pierwszym wydaniu iOS 13, a nie dopiero kolejnych aktualizacjach.

Jak na razie, bez większych niedociągnięć

Bardzo dobra wiadomość to brak wykrytych większych błędów spowodowanych aktualizacją do iOS 13.2 Beta 1. To nie znaczy, że takowych wcale nie ma, ale z pewnością jest ich mniej niż mogliśmy zakładać. Do wydania stabilnej wersji 13.2 jest jeszcze czas i programiści Apple udoskonalą to wydanie systemu. Instalacja jest względnie bezpieczna, ale pamiętajcie, że to ciągle edycja beta, a nie pełnoprawne regularne wydanie systemu i coś może pójść nie tak przy wgrywaniu lub samej pracy iOS. Chociaż... ostatnio nawet w oficjalnie stabilnych wydaniach bywa z tym bardzo różnie.

Aby pobrać najnowszą publiczną betę, należy zarejestrować się na www.beta.apple.com. Dodatkowa opcja dla deweloperów z wyższą kompilacją bety (13.2 Beta 2) nie jest już otwarta. Wiąże się z opłaceniem udziału w programie dla twórców oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)