iOS 13 wprowadzi „slofie”. Apple chce zastrzec znak towarowy

iOS 13 wprowadzi „slofie”. Apple chce zastrzec znak towarowy

iOS 13 wprowadzi „slofie”. Apple chce zastrzec znak towarowy
iOS 13 wprowadzi „slofie”. Apple chce zastrzec znak towarowy
19.09.2019 12:49, aktualizacja: 19.09.2019 13:20

iOS 13 dla urządzeń mobilnych firmy Apple już dziś zostanie udostępniony w werrsji stabilnej. Jedną z bardziej eksponowanych nowości w tym systemie jest „slofie”. Ponadto Apple chce zarejestrować tę nazwę jako znak towarowy, by konkurenci nie mogli z niej korzystać.

iOS 13 ze Slofie, czyli takim wolnym selfie

Slofie to nazwa kolejnego typu selfie. Chodzi o nagranie przednią kamerą fragmentu filmu ze sobą w roli głównej, ale w zwolnionym tempie.

Dla firmy Apple jest to sposób na pochwalenie się wyższością iPhone'a 11 nad konkurentami. Nagrywanie filmów z prędkością 120 klatek na sekundę jest zadaniem dość wymagającym dla smartfonu. Tryby slo-mo znajdziemy w wielu modelach smartfonów, ale Apple jako pierwszy producent dodał go do frontowej kamery.

Analogicznie zachował się Huawei w 2014 roku. Przy premierze smartfonów z szerokokątnym obiektywem przedniej kamerki chiński producent lansował nazwę „groufie” jako zamiennik dla selfie z grupą.

iOS 13: w tym szaleństwie jest metoda

Apple stara się zarezerwować slofie jako znak towarowy. Szczegóły nie są znane. Wiemy jedynie, że 13 września firma złożyła wniosek o ochronę nazwy i zapłaciła za to 400 dolarów. Co ciekawe, Apple definiuje slofie nie jako specyficzną metodę nagrywania filmów, ale jako program komputerowy, który można pobrać i wykorzystać przy nagrywaniu wideo.

Groufie proponowane przez Huawei nie weszło do powszechnego użycia, slofie jednak ma na to dużą szansę. Firmie Apple można wiele zarzucić, ale na pewno nie powiem, że mają kiepski marketing. Przeciwnie – działania promocyjne tej firmy czynią cuda. Produkty z jabłkiem są wzorem do naśladowania, nawet jeśli nie wnoszą wiele nowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)