iOS 13 z ciemnym motywem. Apple ma wreszcie spełnić marzenia użytkowników

iOS 13 z ciemnym motywem. Apple ma wreszcie spełnić marzenia użytkowników

iOS 13 ma otrzymać ciemny motyw. (depositphotos)
iOS 13 ma otrzymać ciemny motyw. (depositphotos)
30.01.2019 23:27, aktualizacja: 05.02.2019 00:31

Jak zostanie zapamiętany 2019 rok na rynku smartfonów i tabletów? Prawdopodobnie jak rok ciemnych interfejsów. Dowiedzieliśmy się już, że ciemne kolory mają trafić do Androida Q. Natomiast nowe informacje wskazują, że do Google dołączy także Apple – nadchodzą większe nowości w iOS 13.

Ostatnia duża aktualizacja iOS-a, która była oznaczona liczbą 12, przyniosła przede wszystkim stabilność i wyższą sprawność działania na starszych iPhone’ach. Owszem, Apple dodał długo wyczekiwane grupowanie powiadomień, funkcję mierzącą czas spędzany przed wyświetlaczem czy usprawnienia w aplikacji Zdjęcia, ale to wciąż zbyt mało, aby mówić o naprawdę dużych nowościach. Podczas premiery iOS-a 12 pojawiły się nieoficjalne informacje, że na większe zmiany użytkownikom produktów Apple przyjdzie poczekać do następnego dużego wydania – iOS-a 13. Niewykluczone, że tak właśnie będzie.

Nowy iOS z ciemnym motywem

Jeśli Apple zdecydowałby się przeprowadzić ankietę wśród użytkowników iPhone’a, która dotyczyłaby oczekiwanych nowości, to wysoce prawdopodobne, że pierwsze miejsce należałoby właśnie do ciemnego motywu. W końcu chociażby w nocy ciemniejsze kolory mogą przełożyć się na wyższy komfort korzystania z urządzenia, a ponadto, mogą pozytywnie wpłynąć na czas pracy na jednym ładowaniu.

Dla osób, które czekają na dodanie ciemnego trybu w iOS, mamy dobrą wiadomość. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie pochodzi ona od Apple, aczkolwiek nie można mówić o zwykłej plotce. Informacji dostarczyło źródło, które można uznać za wysoce wiarygodne. Jak informuje serwis 9to5Mac, powołując się na najnowszy raport udostępniony przez Bloomberga, wśród nowości w iOS 13 znajdzie się właśnie ciemny motyw.

Apple Watch i Apple Aktywność – czy te dwie aplikacje zapowiadają wygląd ciemnego motywu w iOS 13?
Apple Watch i Apple Aktywność – czy te dwie aplikacje zapowiadają wygląd ciemnego motywu w iOS 13?

Oczekiwać można, że po jego aktywacji, nowe kolory pojawią się nie tylko w całym systemie, ale również w aplikacjach dostarczonych przez Apple. Nowy tryb kolorów ma pojawić się także w Apple CarPlay. Warto zauważyć, że część aplikacji już teraz dostępna jest w ciemniejszych barwach – Zegar, Kalkulator, Watch, Aktywność czy Giełda. Jednakże to jedyny tryb, w jakim są wyświetlane. Użytkownik nie może wybrać, czy chce korzystać z jaśniejszych czy ciemniejszych kolorów.

Kolejną ważną nowością, która ma zadebiutować wraz z iOS-em 13, będzie przebudowany ekran główny na iPadzie. Usprawnienia obejmą także pracę z plikami. Obie zmiany najpewniej będą miały na celu podniesienie komfortu podczas korzystania z iPada jako z urządzenia do pracy. Apple już bowiem od dłuższego czasu stara się przeforsować wizję, w której iPad traktowany jest na równi komputerem.

iOS 13 ma przynieść także nowości w Apple News Magazines, czyli usłudze określanej jako Netflix z prasą. Została ona zauważona już w testowej wersji iOS-a 12.2, ale niewykluczone, że wraz z dużą aktualizacją iOS-a usługa doczeka się bardziej rozbudowanych opcji i lepszej integracji z całym system Apple. Wprowadzona ma zostać również integracja z autorską usługą seriali i filmów na żądanie.

Na iOS 13 jeszcze trochę poczekamy

Nowy iOS zostanie najpewniej zaprezentowany latem tego roku podczas konferencji WWDC. Następnie, po okresie beta testów, prawdopodobnie we wrześniu zostanie udostępniony w stabilnym wydaniu. Oczywiście wymienione wyżej zmiany to tylko część nowości, które pojawią się w iOS 13. Apple, po wydaniu ostatniej nudnej aktualizacji, powinno szykować odczuwalny powiew świeżości.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)