iOS 15 psuje obsługę słuchawek. Część opcji nie działa

iOS 15 psuje obsługę słuchawek. Część opcji nie działa

iOS15 nie działa idealnie
iOS15 nie działa idealnie
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek
24.09.2021 11:40

Użytkownicy iPhone'ów z najnowszym systemem iOS 15 mogą natrafić na problemy z głosową obsługą słuchawek AirPods Pro. Jak donosi część korzystających z asystentki Siri, przez błąd w oprogramowaniu nie da się głosowo włączyć niektórych opcji.

Apple niedawno wydał aktualizację mobilnego systemu iOS, ale nie obyło się przy tym bez wpadki. Jak donoszą głównie zagraniczni użytkownicy iPhone'ów, którzy zainstalowali już iOS-a 15, z powodu usterki Siri nie da się włączyć redukcji szumów w bezprzewodowych słuchawkach AirPods Pro. Na wydane polecenie asystentka odpowiada, że "nie może tego zrobić".

Apple bardzo szybko zainteresował się problemem, o którym sporo napisano między innymi na reddicie. Zgłoszenia użytkowników okazały się być uzasadnione, bo jak podaje MacRumors, problem obsługi słuchawek już został rozwiązany w testowym iOS-ie 15.1. Jego data premiery jest jednak w tym momencie nieznana, więc zainteresowani użytkownicy iPhone'ów muszą się zadowolić publicznie dostępną betą.

iOS 15 wprowadził do smartfonów Apple'a łącznie ponad 250 różnego rodzaju usprawnień. Warto jednak wiedzieć, że choć teoretycznie system jest dostępny nawet dla leciwych już iPhone'ów 6S, w praktyce część opcji jest dostępna tylko w nowszych smartfonach. O szczegółach na ten temat można przeczytać na Komórkomanii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)