iOS 5 uniemożliwi powrót do starszych wersji systemu

iOS 5 uniemożliwi powrót do starszych wersji systemu

27.06.2011 13:31

W najnowszym iOS 5 pojawiła się najprawdopodobniej funkcja, która blokuje możliwość powrotu do wcześniejszej wersji firmware'u.

Zdaniem zespołu Dev-Team zajmującego się udostępnianiem kolejnych jailbreaków iOS, Apple szykuje niemiłą niespodziankę dla użytkowników swoich urządzeń mobilnych. W kolejnym dużym wydaniu systemu pojawi się zapewne funkcja uniemożliwiająca instalację wcześniejszej wersji oprogramowania. Zmiany pojawią się w narzędziu APTicket, które będzie teraz uwierzytelniane podczas każdorazowego uruchamiania, co uniemożliwi za jego pomocą dokonywania jailbreaku urządzenia. Nie oznacza to jednak, że odblokowanie iOS będzie niemożliwe. Użytkownicy będą mogli nadal korzystać z tzw. metody tethered jailbreak, czyli nieco bardziej skomplikowanego sposobu odblokowywania systemu.

Oczywiście powodem zmian jest chęć utrudnienia życiom osobom, które dokonują jailbreaku iPhone’ów czy iPadów. Apple wolałby, aby użytkownicy jego urządzeń korzystali z oficjalnego sklepu z aplikacjami, który przynosi coraz większe dochody, niż z alternatyw takich jak na przykład Cydia. Z kolei hakerzy nie mają zamiaru odpuścić i z pewnością kwestią czasu będzie, kiedy pojawią się kolejne rozwiązania ułatwiające odblokowanie systemu iOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)