iOS 8.0.2 już gotowy, naprawia poważne błędy poprzedniej aktualizacji

iOS 8.0.2 już gotowy, naprawia poważne błędy poprzedniej aktualizacji

iOS 8.0.2 już gotowy, naprawia poważne błędy poprzedniej aktualizacji
Wojciech Kowasz
26.09.2014 12:31, aktualizacja: 26.09.2014 13:23

Można już pobrać iOS 8.0.2, drugą w tym tygodniu aktualizację do wydanego zaledwie nieco ponad tydzień temu systemu mobilnego Apple. Firma generalnie przyzwyczaiła nas, że szybko po premierze pojawiają się aktualizacje z zestawem poprawek, ale dwie w tak krótkim czasie to raczej ewenement. Druga aktualizacja była jednak niezbędna, bo po instalacji pierwszej w wielu przypadkach okazywało się, że z iPhona nie da się nawet... zadzwonić.

iOS 8.0.2 oprócz rozwiązania tego, nie da się ukryć, dość palącego problemu (choć dotyczył on tylko najnowszych iPhonów 6 i 6 Plus) przynosi także kilka innych zmian, pierwotnie zawartych w iOS 8.0.1. Najważniejszą jest wprowadzenie dostępu do API medycznego HealthKit dla aplikacji z AppStore. To tak naprawdę powinno stać się jeszcze w dniu premiery nowego systemu, ale ponownie na skutek błędów okazało się, że niezbędna będzie aktualizacja. W efekcie do tej pory aplikacja Zdrowie świeciła pustkami, a na iPhonie 5S jej działanie ograniczało się tylko do mierzenia kroków. Teraz należy spodziewać się wysypu aplikacji firm trzecich, które będą mogły mierzyć praktycznie wszystkie „parametry życiowe” użytkownika: od ciśnienia krwi przez wagę po saturację, czyli zawartość tlenu we krwi – nawet takie parametry są bowiem dostępne i mierzalne we wspomnianej aplikacji. Dane te będą mogły być później za naszą zgodą automatycznie i na bieżąco udostępniane naszym lekarzom, oczywiście o ile będą oni wyposażeni w stosowne narzędzia do ich odbierania, a co do tego, zwłaszcza w Polsce, można mieć jeszcze spore wątpliwości.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dzisiejsza aktualizacja do iOS rozwiązuje też problem ze współpracą niestandardowych klawiatur podczas wpisywania kodu blokady, a także zawiera poprawki dotyczące galerii zdjęć, funkcji Reachability w iPhonach 6 i 6 Plus (przyciąganie ekranu na dół, aby łatwiej obsługiwać telefon jedną ręką) i obsługi zakupów na kontach rodzinnych. Poprawiono również błąd uniemożliwiający odtworzenie dzwonków z kopii zapasowej w iCloud oraz wysyłanie (upload) zdjęć i wideo w przeglądarce Safari. Na liście zmian znalazła się jeszcze informacja o rozwiązaniu problemu dotyczącego nadmiernego zużycia danych pakietowych podczas wysyłania wiadomości SMS/MMS.

Aktualizacja wymaga ok.1 GB wolnego miejsca na urządzeniu. Wystarczy udać się do menu Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia, upewniwszy się, że znajdujemy się w zasięgu sieci WiFi i mamy baterię naładowaną przynajmniej w 50%. Jak zwykle przed aktualizacją zalecamy też przeprowadzenie kopii zapasowej w chmurze, można tego dokonać z poziomu menu Ustawienia -> iCloud ->Archiwum, wybierając opcję Archiwizuj teraz.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)