iOS 8.0.2 już gotowy, naprawia poważne błędy poprzedniej aktualizacji

iOS 8.0.2 już gotowy, naprawia poważne błędy poprzedniej aktualizacji
26.09.2014 12:31
iOS 8.0.2 już gotowy, naprawia poważne błędy poprzedniej aktualizacji

Można już pobrać iOS 8.0.2, drugą w tym tygodniu aktualizację do wydanego zaledwie nieco ponad tydzień temu systemu mobilnego Apple. Firma generalnie przyzwyczaiła nas, że szybko po premierze pojawiają się aktualizacje z zestawem poprawek, ale dwie w tak krótkim czasie to raczej ewenement. Druga aktualizacja była jednak niezbędna, bo po instalacji pierwszej w wielu przypadkach okazywało się, że z iPhona nie da się nawet... zadzwonić.

iOS 8.0.2 oprócz rozwiązania tego, nie da się ukryć, dość palącego problemu (choć dotyczył on tylko najnowszych iPhonów 6 i 6 Plus) przynosi także kilka innych zmian, pierwotnie zawartych w iOS 8.0.1. Najważniejszą jest wprowadzenie dostępu do API medycznego HealthKit dla aplikacji z AppStore. To tak naprawdę powinno stać się jeszcze w dniu premiery nowego systemu, ale ponownie na skutek błędów okazało się, że niezbędna będzie aktualizacja. W efekcie do tej pory aplikacja Zdrowie świeciła pustkami, a na iPhonie 5S jej działanie ograniczało się tylko do mierzenia kroków. Teraz należy spodziewać się wysypu aplikacji firm trzecich, które będą mogły mierzyć praktycznie wszystkie „parametry życiowe” użytkownika: od ciśnienia krwi przez wagę po saturację, czyli zawartość tlenu we krwi – nawet takie parametry są bowiem dostępne i mierzalne we wspomnianej aplikacji. Dane te będą mogły być później za naszą zgodą automatycznie i na bieżąco udostępniane naszym lekarzom, oczywiście o ile będą oni wyposażeni w stosowne narzędzia do ich odbierania, a co do tego, zwłaszcza w Polsce, można mieć jeszcze spore wątpliwości.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dzisiejsza aktualizacja do iOS rozwiązuje też problem ze współpracą niestandardowych klawiatur podczas wpisywania kodu blokady, a także zawiera poprawki dotyczące galerii zdjęć, funkcji Reachability w iPhonach 6 i 6 Plus (przyciąganie ekranu na dół, aby łatwiej obsługiwać telefon jedną ręką) i obsługi zakupów na kontach rodzinnych. Poprawiono również błąd uniemożliwiający odtworzenie dzwonków z kopii zapasowej w iCloud oraz wysyłanie (upload) zdjęć i wideo w przeglądarce Safari. Na liście zmian znalazła się jeszcze informacja o rozwiązaniu problemu dotyczącego nadmiernego zużycia danych pakietowych podczas wysyłania wiadomości SMS/MMS.

Aktualizacja wymaga ok.1 GB wolnego miejsca na urządzeniu. Wystarczy udać się do menu Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia, upewniwszy się, że znajdujemy się w zasięgu sieci WiFi i mamy baterię naładowaną przynajmniej w 50%. Jak zwykle przed aktualizacją zalecamy też przeprowadzenie kopii zapasowej w chmurze, można tego dokonać z poziomu menu Ustawienia -> iCloud ->Archiwum, wybierając opcję Archiwizuj teraz.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)