iPad mini 5 i nowy tani tablet – Apple ma szykować mocne uderzenie na 2019 rok

iPad mini 5 i nowy tani tablet – Apple ma szykować mocne uderzenie na 2019 rok

Nowy iPad mini i nowy 10-calowy iPad w 2019 roku. (depositphotos)
Nowy iPad mini i nowy 10-calowy iPad w 2019 roku. (depositphotos)
21.12.2018 18:33

Zbliżający się 2019 rok może okazać się wyjątkowo ciekawy pod względem odświeżenia oferty iPadów. Apple ma bowiem szykować się do kilku premier, w tym wprowadzenia nowego iPada mini. Ponadto, portfolio ma zostać wzbogacone o nowym tani tablet.

Według serwisu MacRumors, który powołuje się na informacje pochodzące od dostawców Apple, w 2019 roku do sprzedaży ma trafić iPad mini 5. Następnie oferta ma zostać rozszerzona o nowego taniego iPada. Ofensywa Apple ma podnieść zainteresowanie tabletami, które w ciągu ostatnich lat zauważalnie spadło. Chociaż trzeba mieć na uwadze, że firma z Cupertino wciąż radzi sobie całkiem dobrze w świecie tabletów – zwłaszcza jeśli porównany sprzedaż iPadów do urządzeń z Androidem.

iPad 9,7 cali. fot. Apple
iPad 9,7 cali. fot. Apple

Warto zauważyć, że iPad mini 4, który wciąż jest sprzedany przez Apple, zadebiutował w 2015 roku. Mamy więc do czynienia z już lekko przestarzałym urządzeniem z przeciętnie wydajną specyfikacją – sercem jest procesor Apple A8. Jedną cechą, która przemawia za wyborem tego modelu, jest niewielki wyświetlacz – 7,9 cali. Następca ma zostać pokazany w pierwszej połowie 2019 roku i ma zachować kompaktową obudowę. Nie wiemy jeszcze, jaką przekątną będzie miał nowy ekran.

Znany analityk, Ming-Chi Kuo, który dostarczył wielu sprawdzonych przecieków o produktach Apple, także twierdzi, że firma z Cupertino wprowadzi nowego iPada mini. Według analityka odświeżona wersja otrzyma wydajniejszy procesor i ekran, który ma charakteryzować się niskimi kosztami produkcji. Celem najpewniej jest zaoferowanie niedrogiego tabletu.

Apple ma ponadto pracować nad odświeżoną wersję 9,7-calowego iPada. Nowy model otrzyma nieznacznie większy ekran – 10 cali, który zostanie otoczony szczuplejszymi ramkami. Według nieoficjalnych źródeł, premiera ma odbyć się w drugiej połowie 2019 roku. Oczekuje się, że zostanie zachowana atrakcyjna cena obecnego modelu – nowy tani tablet Apple powinien kosztować około 1600 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)