iPad z niemal 13-calowym ekranem: sposób na przegnanie Windows z biznesowych spotkań?

iPad z niemal 13-calowym ekranem: sposób na przegnanie Windows z biznesowych spotkań?27.08.2014 11:42
iPad z niemal 13-calowym ekranem: sposób na przegnanie Windows z biznesowych spotkań?

Apple wprowadzi większe wyświetlacze nie tylko w swoich smartfonach. Najnowsze informacje sugerują, że firma pracuje nad większym, 12,9-calowym iPadem, który do sprzedaży powinien trafić już na początku przyszłego roku.

Urządzenia firmy z Cupertino są jednymi z najlepszych na rynku i zawsze premiera nowego modelu wiążę się z ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza jeśli jest to sprzęt wyróżniający się na tle poprzednich modeli. Obecnie w ofercie Apple znajdziemy iPada, iPada Air oraz iPada mini. Największy model wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala, natomiast inni producenci sprzedają już tablety z większymi ekranami. Apple postanowiło, że również do swojej oferty wprowadzi tablet z wyświetlaczem większym niż 10 cali.

350111676491917249

Według informacji podanych przez serwis Bloomberg, Apple na początku 2015 roku do sprzedaży wprowadzi iPada wyposażonego w wyświetlacz o przekątnej 12,9 cala. Będzie on odpowiedzią chociażby na Samsunga Galaxy Note Pro 12.2. Użytkownicy tabletów koreańskiego giganta mogą skorzystać z funkcji pozwalającej na podział ekranu na dwie jednocześnie uruchomione aplikacje. Nieoficjalne przecieki dotyczące nadchodzącego iPhone 6 sugerowały, że taką samą możliwość zobaczymy też w smartfonie Apple. Jednak możliwe, że ostatecznie ta funkcja trafi do 12,9-calowego iPada, w którym sprawdziłaby się znacznie lepiej. Nadal nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących specyfikacji nowego większego tabletu. Prawdopodobnie w środku znajdziemy procesor Apple A8 i przynajmniej 2 GB pamięci RAM, a w związku z tym, że będzie on przeznaczony również dla bardziej wymagających klientów, to jedna z wersji powinna posiadać pamięć wewnętrzną wynoszącą 128 GB.Wprowadzanie iPada z większym wyświetlaczem powinno okazać się bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza w przypadku rynku biznesowego. Tablety Apple przez coraz więcej osób traktowane są również jako narzędzia do bardziej zaawansowanych czynności niż konsumpcja treści. W związku z tym 12,9-calowy ekran pozytywnie wpłynie na komfort pracy, zwłaszcza jeśli dostaniemy możliwość podziału wyświetlacza na dwie jednocześnie działające aplikacje.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)