iPhone 11: wiemy ile ma RAM-u i jak dużą baterię

iPhone 11: wiemy ile ma RAM-u i jak dużą baterię
12.09.2019 14:25
iPhone 11: wiemy ile ma RAM-u i jak dużą baterię
iPhone 11: wiemy ile ma RAM-u i jak dużą baterię

Apple zaprezentował nową genrację iPhone'ów we wtorek. Od razu poznaliśmy sporo szczegółów specyfikacji, ale nie wszystkie zostały podane do wiadomości potencjalnych nabywców. Nie dowiedzieliśmy się na przykład, ile RAM-u ma iPhone 11 i jaki dostał akumulator. Co za tym idzie, nie było wiadomo, czego spodziewać się po szybkim ładowaniu.

Dodatkowe informacje o iPhone'ach z 2019 roku trafiły do nas nieoficjalnymi kanałami. Ben Geskin na Twitterze informuje:

  • Apple iPhone 11 dostał 4 GB RAM-u i akumulator 3110 mAh
  • Apple iPhone 11 Pro dostał 6 GB RAM-u i akumulator 3190 mAh (według innych źródeł ma 4 GB)
  • Apple iPhone 11 Pro Max dostał 6 GB RAM-u i akumulator 3500 mAh

Tylko 6 GB RAM-u?

6 GB RAM-u w droższym modelu może być pewnym zaskoczeniem. iPhone 11 Pro dostał szybki i bardzo zaawansowany SoC Apple A13 Bionic, który w benchmarkach zmiótł konkurencję.

Z drugiej strony iPhone 11 Pro ma tylko połowę RAM-u Samsunga Galaxy Note10+. Tak podana specyfikacja nie wygląda dobrze, ale prawdopodobnie nie ma to większego znaczenia dla porządnie zoptymalizowanego systemu operacyjnego i wnikliwie analizowanych aplikacji w App Store.

Warto też wiedzieć, że pamięć flash iPhone'a 11 będzie szybsza od wielu smartfonów z Androidem. Apple stosuje kontroler NVMe, który jest o jakieś 10-20 proc. szybszy od UFS 3.0, wprowadzonego w tym roku do urządzeń z Androidem.

Akumulator akumulatorowi nierówny

Pojemność akumulatora podawana w mAh nie daje się przełożyć bezpośrednio na czas pracy iPhone'a 11 bez ładowania. W tej generacji smartfonów Apple wprowadził nie tylko energooszczędny procesor, ale także większy akumulator, wzorem producentów urządzeń z Androidem.

iPhone 11 ma zapewnić 17 godzin oglądania filmów offline. Tyle samo ma zapewnić Galaxy Note10+ z akumulatorem o pojemności 3500 mAh. iPhone 11 Pro pozwoli na 18 godzin oglądania, iPhone 11 Pro Max zaś na całe 20 godzin. Widać tu spory postęp w porównaniu do starszych iPhone'ów. Dodatkowo iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max będą sprzedawane z 18 W ładowarką, co znacznie przyspieszy czas ładowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)