iPhone 4 złamany podczas drugiego dnia zawodów Pwn2Own 2011

iPhone 4 złamany podczas drugiego dnia zawodów Pwn2Own 2011

11.03.2011 13:14, aktualizacja: 11.03.2011 22:09

Podczas drugiego dnia zawodów Pwn2Own 2011 na targach CanSecWest, najlepsi hakerzy zmierzyli się ze smartfonem iPhone 4. Nie udało się im natomiast pokonać Firefoksa.

Drugi dzień Pwn2Own poświęcony był w głównej mierze smartfonom. Hakerzy zmierzyli się między innymi z iPhone’em 4 (system iOS 4.2.1) i BlackBerry Torch 9800 (OS 6.0.0.246). Oba telefony, jak można się tego domyślić, zostały pokonane, a zwycięzcy otrzymali nagrody w wysokości 15 tys. dolarów każdy. Smartfona firmy Apple złamał znany z poprzednich konkursów haker Charlie Miller, o czym poinformował na Twitterze. Millerowi pomagał Dion Blazakis z firmy Independent Security Evaluators. Panowie walczyli z wersją 4.2.1 iOS, ale przyznali, że z iOS 4.3 nie poszłoby im tak łatwo.

Ze smartfonem BlackBerry zmierzył się zespół trzech hakerów - Vincenzo Iozzo, Willem Pinckaers i Ralf Philipp Weinmann. Dwaj z nich rok temu na zawodach Pwn2Own 2010 włamali się do smartfona iPhone 3GS. Tym razem, jak informuje ZDNet, zadanie było znacznie trudniejsze. Powodem jest niewielka ilość dokumentacji w Sieci dotyczącej telefonów RIM. Hakerzy musieli szukać luk w systemie za pomocą metody prób i błędów. Podczas zawodów obecny był dyrektor ds. bezpieczeństwa RIM, który zapowiedział rychłe usunięcie luki wykrytej przez zawodników.

Zabrakło natomiast chętnych do zmierzenia się z systemami Android i Windows Phone 7. Na polu walki została także przeglądarka Firefox 3.6, której nie udało się pokonać zawodnikowi. Jak donosi serwis eWeek, chętni do zmierzenia się z programem Mozilli mają jeszcze szansę dzisiaj, podczas ostatniego dnia zawodów. O pierwszym dniu zawodów Pwn2Own informowaliśmy wczoraj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)