iPhone i iPad: sposób by zawsze mieć miejsce na muzykę i zdjęcia

iPhone i iPad: sposób by zawsze mieć miejsce na muzykę i zdjęcia

iPhone i iPad: sposób by zawsze mieć miejsce na muzykę i zdjęcia
08.05.2017 13:11

Multimedia zajmują mnóstwo miejsca na naszych urządzeniach mobilnych, ale w systemie iOS można sprytnie nimi zarządzać, by nie zająć zbyt szybko całej dostępnej pamięci urządzenia. W przypadku muzyki i zdjęć można włączyć kilka opcji, które automatycznie pozwalają oszczędzać miejsce.

Przede wszystkim warto wiedzieć, gdzie można sprawdzić ilość wolnego jeszcze miejsca na urządzeniu i w iCloud. Można to zrobić w Ustawieniach, w sekcji Ogólne → Dysk i użycie iCloud.

Obraz

Muzyka

Jeśli na urządzeniu korzystacie z rozwiązań Apple'a do słuchania muzyki, w ustawieniach (Ustawienia → Muzyka) znajdziecie opcję Optymalizuj dysk. Może się zdarzyć, że nie będzie widoczna, jeśli muzyka nie jest synchronizowana z iCloud.

Obraz

Po włączeniu tej opcji możemy wybrać rozmiar biblioteki muzyki offline. Ograniczenie zostało rozwiązano bardzo sprytnie, gdyż iOS jeśli biblioteka zacznie zbliżać się rozmiarem do wyznaczonej granicy, z pamięci telefonu zostaną usunięte dawno nie odsłuchiwane utwory.

Obraz

W przeciwieństwie do iOS-a 9, w nowszym systemie użytkownik ma wybór i może sam zdecydować, czy ryzykuje utratę dostępu do rzadko słuchanych utworów offline na rzecz wolnego miejsca na urządzeniu. Oczywiście w każdej chwili można ponownie pobrać skasowane utwory ze swojej biblioteki iTunes.

Zdjęcia i filmy

W oszczędzaniu miejsca zajętego przez zdjęcia i filmy może pomóc synchronizacja z iCloud. iOS ma ciekawy sposób synchronizacji danych z iCloud, po włączeniu którego pliki w pełnym rozmiarze są wysyłane do dysku w chmurze, a na urządzeniu zostają mniejsze kopie materiałów.

By przejść do tych opcji, należy w ustawieniach dotknąć nazwy użytkownika (opcje Apple ID, iCloud, iTunes Store i inne) i tam przejść do sekcji iCloud.

Obraz

Tam można dokładniej przeanalizować zajętość dysku iCloud i przejść do opcji przechowywania zdjęć.

Obraz

Mamy tu do wyboru możliwość przechowywania na urządzeniu oryginałów lub optymalizację dysku. Jak łatwo się domyślić, opcja oszczędzająca miejsce na urządzeniu to właśnie ta druga. Oryginalne zdjęcia zawsze można ściągnąć ręcznie z iCloud. Jeśli ta metoda nie pozwoli odzyskać dostatecznej ilości miejsca na urządzeniu, nie pozostaje niestety nic innego, jak część z nich usunąć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)