iPhone OS 4.0 z rozbudowaną wielozadaniowością?

iPhone OS 4.0 z rozbudowaną wielozadaniowością?

01.04.2010 11:30

Apple przygotowuje kolejną dużą aktualizację oprogramowania dla iPhone’ów, iPodów touch i iPadów. Według niepotwierdzonych informacji, iPhone OS 4.0 będzie wyposażony w nową, rozbudowaną wielozadaniowość.

Zdaniem dziennikarzy z serwisu AppleInsider nowa wersja systemu dla urządzeń przenośnych Apple’a będzie umożliwiała korzystanie z funkcji podobnej do Exposé w Mac OS X. Exposé pozwala na podgląd wszystkich otwartych okien i programów za pomocą jednego przycisku (bądź gestu gładzika). W ten sposób użytkownik może bardzo szybko wybierać aplikacje albo dokumenty. Być może podobna funkcja zostanie wprowadzona w iPhone OS 4. Pozwoliłoby to na podgląd działających programów i przechodzenie między nimi. Obecnie posiadacze iPhone’ów czy iPodów touch aby skorzystać z innej otwartej aplikacji (np. klienta poczty) muszą zamknąć program i cofnąć się do ekranu początkowego.

Exposé dobrze sprawdza się w Mac OS X, nie oznacza to jednak, że będzie działać w iPhone OS 4.0. Możliwe, że zamiast okien uruchomionych programów czy gier użytkownik po wciśnięciu odpowiedniego przycisku będzie widział jedynie ich ikony. Dotykając jedną z nich będzie mógł przenieść się do otwartej aplikacji. Podoba funkcja dostępna jest również w Mac OS X - można z niej skorzystać za pomocą komendy Cmd+Tab. Jeszcze inna możliwość to rozbudowanie funkcji Push Notifications, która została wprowadzona we wcześniejszych wersjach iPhone OS. Zastępuje ona działanie aplikacji w tle - użytkownik jest informowany o zachodzących procesach, np. o nowej poczcie e-mail.

O tym, jakie rozwiązania wprowadzi Apple przekonamy się najprawdopodobniej latem tego roku. Wtedy też - jeśli potwierdzą się dotychczasowe przypuszczenia - Steve Jobs zaprezentuje nową wersję oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, a także nową wersję smartfona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)