iPhone podbija rynek. Apple odnotowuje wzrost sprzedaży smartfonów

iPhone podbija rynek. Apple odnotowuje wzrost sprzedaży smartfonów

Kolejka do kasy w Apple Store
Kolejka do kasy w Apple Store
Źródło zdjęć: © GETTY | Barcroft Media
Karolina Kowasz
04.11.2021 18:30

Chociaż od kilku miesięcy generalnym liderem sprzedaży smartfonów pozostaje Xiaomi, Apple zbliża się mocno do swojego głównego konkurenta. W tym kwartale udało mu się go wyprzedzić pod względem liczby sprzedanych telefonów.

Xiaomi nadal jednak pozostaje numerem jeden, jeżeli chodzi o całkowitą liczbę sprzedanych egzemplarzy ich smartfonów. Co ciekawe, sprzedaż iPhone’a 13 wzrosła zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Zdaniem 9to5Mac, to jednak na naszym kontynencie wzrost był bardziej zauważalny, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu smartfonami z charakterystycznym logo.

Najpopularniejsi producenci

O rosnącej popularności iPhone'a najlepiej świadczą wyniki firmy z ostatniego kwartału. Apple udało się zająć drugie miejsce na liście producentów smartfonów, zaraz za jego największym konkurentem, Samsungiem. Niewykluczone, że w przyszłości popularność iPhone'ów przegoni topowe urządzenia Galaxy, jednak eksperci nie spodziewają się powtórzenia sytuacji w kolejnym kwartale.

Wyprzedzenie Xiaomi przez Apple jest jednak zaskakującą sytuacją dla wszystkich osób obserwujących zmagania producentów smartfonów. Chińskie przedsiębiorstwo zaskarbiło sobie zaufanie wielu fanów, oferując tanie urządzenia, które są proste w obsłudze, a wizerunkowo są bardzo podobne do produktów Apple. Istnieje więc spora szansa, że Xiaomi wróci na drugie miejsce w stawce, wyprzedzając urządzenia z jabłkiem.

Statystyki sprzedażowe

Jak podaje 9to5Mac, szacuje się, że udział Apple w rynku wzrósł z 17,6 procent do 22,1 procent. W samych Stanach Zjednoczonych wskaźnik ten wzrósł o trzy punkty, z 39 procent do 42 procent. Biorąc jednak pod uwagę, że USA są macierzystym krajem Apple, nie dziwi ogromna popularność smartfonów tej marki na lokalnym rynku.

Osobną kwestią pozostaje, jak sytuacja ogólnoświatowa może wpłynąć na sprzedaż urządzeń Xiaomi w najbliższych miesiącach. Jeżeli, podobnie jak w przypadku Huawei, producent spotka się z licznymi problemami, Apple może wysunąć się na prowadzenie w kolejnych miesiącach. Nadal będzie miał jednak do pokonania Samsunga, a to może być dużo trudniejsze do wykonania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)