iPhone XR najlepiej sprzedającym się smartfonem 2019 roku

iPhone XR najlepiej sprzedającym się smartfonem 2019 roku

Apple z najlepiej sprzedającym się smartfonem 2019 roku (fot. materiały prasowe Apple)
Apple z najlepiej sprzedającym się smartfonem 2019 roku (fot. materiały prasowe Apple)
27.12.2019 10:37

Choć rok 2019, zwyczajowo zresztą, przyniósł premiery dziesiątek nowych smartfonów, liderem sprzedaży wcale nie okazał się model pierwszej świeżości. Tak, iPhone XR zdominował statystyki, utrzymując pozycję numer jeden, zdobytą już w pierwszym półroczu.

iPhone XR numerem jeden w całym 2019 roku

Według raportu przygotowanego przez firmę Counterpoint Research, po zeszłorocznego iPhone'a XR sięgnęło 3 proc. spośród wszystkich nabywców smartfonów. Od października 2018 r. włącznie model ten wygrywał w każdym kolejnym miesiącu. Nie zdetronizował go nawet iPhone 11, pomimo niższej o 50 dol. ceny startowej i znacznie lepszych możliwości fotograficznych.

TOP10 smartfonów w 2019 roku:iPhone XRSamsung Galaxy A10Samsung Galaxy A50Oppo A9iPhone 11Oppo A5sSamsung Galaxy A20Oppo A5Xiaomi Redmi 7A/li>Huawei P30Samsung i Oppo też z dużymi sukcesamiAle jednostkowy sukces iPhone'a XR to jedno, drugie – wyniki Samsunga i Oppo w ujęciu ilościowym. Obaj ci producenci wprowadzili do pierwszej 10. po trzy modele, choć reprezentujące raczej średnią półkę cenową. Jeśli nie niższą.

Do tego warto zwrócić uwagę, że po raz pierwszy w TOP10 pojawił się produkt Xiaomi, a konkretniej Redmi 7A. Ponoć ten model absolutnie zdominował Indie.

Wreszcie, pewną niespodzianką jest 10. miejsce Huawei P30. Dlaczego niespodzianką? Bo zazwyczaj jedynymi smartfonami klasy wyższej w zestawieniu Counterpoint były urządzenia marki Apple, podczas gdy pozostali producenci kroili tort w niższych segmentach cenowych. Tymczasem P30, jak wiadomo, zdecydowanie nie jest rozwiązaniem budżetowym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (141)