iPhone XR najlepiej sprzedającym się smartfonem 2019 roku

iPhone XR najlepiej sprzedającym się smartfonem 2019 roku27.12.2019 10:37
Apple z najlepiej sprzedającym się smartfonem 2019 roku (fot. materiały prasowe Apple)
Apple z najlepiej sprzedającym się smartfonem 2019 roku (fot. materiały prasowe Apple)

Choć rok 2019, zwyczajowo zresztą, przyniósł premiery dziesiątek nowych smartfonów, liderem sprzedaży wcale nie okazał się model pierwszej świeżości. Tak, iPhone XR zdominował statystyki, utrzymując pozycję numer jeden, zdobytą już w pierwszym półroczu.

iPhone XR numerem jeden w całym 2019 roku

Według raportu przygotowanego przez firmę Counterpoint Research, po zeszłorocznego iPhone'a XR sięgnęło 3 proc. spośród wszystkich nabywców smartfonów. Od października 2018 r. włącznie model ten wygrywał w każdym kolejnym miesiącu. Nie zdetronizował go nawet iPhone 11, pomimo niższej o 50 dol. ceny startowej i znacznie lepszych możliwości fotograficznych.

TOP10 smartfonów w 2019 roku:iPhone XRSamsung Galaxy A10Samsung Galaxy A50Oppo A9iPhone 11Oppo A5sSamsung Galaxy A20Oppo A5Xiaomi Redmi 7A/li>Huawei P30Samsung i Oppo też z dużymi sukcesamiAle jednostkowy sukces iPhone'a XR to jedno, drugie – wyniki Samsunga i Oppo w ujęciu ilościowym. Obaj ci producenci wprowadzili do pierwszej 10. po trzy modele, choć reprezentujące raczej średnią półkę cenową. Jeśli nie niższą.

Do tego warto zwrócić uwagę, że po raz pierwszy w TOP10 pojawił się produkt Xiaomi, a konkretniej Redmi 7A. Ponoć ten model absolutnie zdominował Indie.

Wreszcie, pewną niespodzianką jest 10. miejsce Huawei P30. Dlaczego niespodzianką? Bo zazwyczaj jedynymi smartfonami klasy wyższej w zestawieniu Counterpoint były urządzenia marki Apple, podczas gdy pozostali producenci kroili tort w niższych segmentach cenowych. Tymczasem P30, jak wiadomo, zdecydowanie nie jest rozwiązaniem budżetowym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (141)