iPhone złamany. iOS 12.4 przywrócił znaną lukę, umożliwia jailbreak

iPhone złamany. iOS 12.4 przywrócił znaną lukę, umożliwia jailbreak

iPhone złamany. Zabezpieczenia systemu iOS 12.4 można obejść
iPhone złamany. Zabezpieczenia systemu iOS 12.4 można obejść
20.08.2019 11:36, aktualizacja: 21.08.2019 09:25

iPhone nie musi być związany z usługami firmy Apple. System iOS 12.4 ponownie otworzył drogę do „uwolnienia” urządzeń mobilnych z jabłkiem. Pierwszy raz od lat dostępny jest jailbreak dla aktualnego systemu iOS.

iOS 12.4 został wydany w czerwcu. Apple przez przypadek ponownie wprowadził do tej wersji systemu błąd, który został już wcześniej naprawiony. Dzięki temu hakerzy mogą ponownie obejść zabezpieczenia systemu i przeprowadzić jailbreak. Na złamanych urządzeniach można między innymi instalować aplikacje spoza App Store.

iPhone już miał taką lukę

W marcu tego roku Ned Williamson z Google'a znalazł w systemie iOS lukę SockPuppet (CVE-2019-8605). Podatność pozwalała wykonać kod załadowany z zewnątrz z uprawnieniami systemowymi. Była to prosta droga do obejścia zabezpieczeń i uwolnienia urządzeń z systemem iOS z „pilnie strzeżonego ogrodu” firmy Apple. Luka została załatana w maju z wydaniem systemu iOS 12.3.

Czerwcowy iOS 12.4 ponownie wprowadził tę lukę i umożliwił obejście zabezpieczeń. Pwn20wnd, autor jailbreaka unc0ver, już zaktualizował swoje narzędzie i udostępnił je publicznie.

Tylko raz na kilka lat

Hakerzy bawią się w kotka i myszkę z firmą Apple od początku istnienia iPhone'a, ale nowy unc0ver 3.5.3 przejdzie do historii. Pierwszy raz od lat dostępny jest działający jailbreak dla iPhone'ów i iPadów z aktualnym systemem iOS i z zainstalowanymi wszystkimi poprawkami bezpieczeństwa. Apple na pewno już planuje odpowiedź.

Jeśli chcesz spróbować uwolnić swojego iPhone'a, zachowaj szczególną ostrożność. Apple nie bez powodu projektuje takie zabezpieczenia. Instalowanie aplikacji z niepewnych źródeł i uruchamianie procesów z podniesionymi uprawnieniami to ryzykowna zabawa. Ponadto jailbreak unieważnia gwarancję.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)