Iskierka geniuszu zgasła: Microsoft uśmierca ambitny Project Spark

Iskierka geniuszu zgasła: Microsoft uśmierca ambitny Project Spark

16.05.2016 15:48, aktual.: 16.05.2016 16:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Project Spark to uruchomione w październiku 2014 roku niezwykle ambitne przedsięwzięcie, które łączy ze sobą grę komputerową i nieskomplikowany w obsłudze pakiet pozwalający na tworzenie własnych produkcji. Rok po premierze Microsoft zdecydował się na udostępnianie go całkowicie za darmo, jednak dziś wiemy już, że Spark nie przetrwa.

Pakiet pozwalał na tworzenie światów i postaci, które następnie mogły stać się miejscem akcji gier, filmów czy po prostu stanowić program graficzny 3D. Dodatkowej popularności temu aspirującemu projektowi przysporzyła rezygnacja ze wszelkich płatności za dodatkowe zasoby. Taki model nie pozwolił jednak na skuteczne spieniężanie projektu.

Project Spark E3 2014 Trailer

Wiemy już, że Project Spark zostanie zamknięty, a w zasadzie już został, bo zarówno ze sklepu z grami na Xboksa, jak i z Windows Store, zniknęły jego instalatory. O ile wiadomo było od dłuższego czasu, że Project Spark nie ma przed sobą świetlanej przyszłości, to jednak społeczność oczekiwała jedynie definitywnego zakończenia prac nad rozwojem. Tymczasem zostanie on całkowicie zlikwidowany.

Wszystkie usługi online związane z projektem, łącznie z przechowywanymi tam zasobami stworzonymi przez społeczność, zostaną wyłączone 12 sierpnia tego roku. Dalsze korzystanie z tworzonych przez społeczność materiałów pozostanie zatem możliwe tylko i wyłącznie po pobraniu ich przed 12 sierpnia na dysk twardy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)