ISO systemu Windows 11 już do pobrania. Uczestnicy Windows Insider mogą je ściągnąć

ISO systemu Windows 11 już do pobrania. Uczestnicy Windows Insider mogą je ściągnąć

Windows 11
Windows 11
Karolina Kowasz
20.08.2021 14:04

Uczestnicy programu Windows Insider mogą już pobrać pierwsze pliki ISO z Windowsem 11. Wersja Insider Preview Build 22000.132 pozwala na przetestowanie systemu, który swoją oficjalną premierę będzie miał dopiero za kilka miesięcy.

Informację o możliwości pobraniu plików ISO Microsoft podał za pomocą swojego konta na Twitterze. Firma sugeruje też jego obserwowanie aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami, jakie dzieją się w programie Windows Insider.

Pierwsze doniesienia testerów

Póki co, testerzy donoszą za pomocą Twittera o wielu bugach występujących w udostępnionej przez Microsoft wersji systemu. Niektórzy zwracają też uwagę, że chociaż firma zdecydowała się już na podniesienie minimalnych wymagań do jego zainstalowania, to i tak nadal są one niedoszacowane. Sugerują, by nie instalować Windowsa 11 na maszynach, które ledwo je spełniają ze względu na jego bardzo wolne działanie na takich desktopach.

Co więcej, występują również problemy z Widgetami, które wyświetlają nieaktualne informacje lub w inny sposób działają niezgodnie z przeznaczeniem. Microsoft przekazał już jednak w odpowiedziach, że niektóre aplikacje jeszcze czekają na swoje aktualizacje i poprosił testerów o nieco cierpliwości. Zwrócił także uwagę, że to dzięki programowi Windows Insider możliwe jest zoptymalizowanie systemu przed jego oficjalnym wypuszczeniem na rynek.

Pobieranie ISO Windowsa 11

Aby móc pobrać obrazy ISO systemu Windows 11, należy zarejestrować się w programie Windows Insider. W tym celu należy udać się na tę stronę i zalogować się za pomocą swojego konta Microsoft. Co ważne, pobranie testowej wersji systemu możliwe jest tylko w przypadku spełnienia minimalnych wymagań sprzętowych. Te zaś, jak już wiadomo z uwag testerów, są niedoszacowane, dlatego sugerowane jest dokładne ich sprawdzenie.

Microsoft pracuje obecnie również nad nadchodzącą wersją 21H2 systemu Windows 10. Zarówno Windows 11, jak i Windows 10 w wersji 21H2 mają zostać udostępnione publicznie jeszcze w tym roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (116)