Istotna zmiana w Messengerze. Facebook uruchamia prośby o rozmowę

Istotna zmiana w Messengerze. Facebook uruchamia prośby o rozmowę

28.10.2015 17:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spore zmiany zostaną wprowadzone do jednego z najpopularniejszych komunikatorów – Messengera od Facebooka. Nie tylko sprawią one, że zniknie jeden z jego głównych problemów, wynikający z istnienia folderu „Inne”. Wniosą także ważne usprawnienie: folder zostanie bowiem twórczo zmieniony w sposób, dzięki któremu użytkownik będzie miał większą kontrolę nad tym, z kim wchodzi w kontakt.

Nie ma zapewne konieczności zbyt szczegółowego opisywania mankamentu komunikatora, jaki powodował folder „Inne”. Trafiały tam bowiem wszelkie wiadomości od osób, które nie były nadesłane przez znajomych lub znajomych znajomych adresata. W praktyce oznaczało to najczęściej, że osoba, która z jakichś powodów uznała za konieczne skontaktowanie się z użytkownikiem spoza grona swoich znajomych, z podobną skutecznością mogła wypowiedzieć swoją wiadomość do szklanej kuli. Jeżeli ktoś już zdawał sobie sprawę z jego istnienia, to i tak zaglądał do niego nieczęsto.

Obraz

Facebook rezygnuje zatem z tego rozwiązania. Messenger będzie od teraz oferował funkcję wyświetlania prośby o rozmowę. Co ciekawe, objęci obowiązkiem uzyskania akceptacji na rozpoczęcie rozmowy będą także znajomi znajomych, od których wiadomości dotychczas ukazywały się w głównym folderze odebranych.

W praktyce, po uruchomieniu aplikacji, użytkownik zobaczy w górnej części jej interfejsu stosowne powiadomienie. Z jego poziomu będzie mógł zyskać dostęp do podstawowych informacji na temat bliżej sobie nieznanego nadawcy wiadomości – imienia i nazwiska, miejsca zamieszkania czy listy wspólnych znajomych. Ważnym elementem całego mechanizmu jest fakt, że nadawca nie zostanie poinformowany o tym, że komunikat został wyświetlony przez adresata.

Ponadto podstawą dla uniknięcia konieczności uzyskiwania pozwolenia na rozmowę będzie także to, czy nadawca posiada numer telefonu adresata. Jak widać jest to kolejny krok, do integracji usług oferowanych przez facebookowy komunikator z telefonem. Nowe funkcje Messengera są już testowane, nie jest jednak jeszcze znana data ich powszechnego udostępnienia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)