iSwifter zapowiada przesyłanie gier PC z chmury na urządzenia przenośne

iSwifter zapowiada przesyłanie gier PC z chmury na urządzenia przenośne

07.03.2012 10:48

Usługi strumieniowego przesyłania gier PC z chmury obliczeniowej na różnorakie urządzenia, pokroju rozwiązań OnLive czy Gaikai, wkrótce mają doczekać się kolejnego konkurenta. Platforma iSwifter, do tej pory zajmująca się głównie przerzucaniem na sprzęty pod kontrolą iOS (za pośrednictwem specjalnej aplikacji) lub Androida (program w przygotowaniu) gier w technologii Flash, niebawem zaoferuje również komputerowe tytuły.

iSwifter zapewnia, że nie będzie prostszego sposobu na przeniesienie produkcji PC na ekran urządzenia podręcznego, niż skorzystanie z ich ponoć niedrogiego systemu. Automatycznie chociażby zyskuje się obsługę produktu z użyciem gestów, a obraz jest odpowiednio skalowany. Jeżeli chodzi o tego rodzaju usługi, firma porównuje się z popularną w Stanach Zjednoczonych wypożyczalnią filmów — Netfliksem.

Do wypróbowania możliwości platformy zachęca się wszystkich producentów gier komputerowych. Nie od razu muszą angażować się z najnowszymi tytułami — według iSwifter z początku warto pomyśleć o odświeżeniu jakichś klasycznych pozycji z katalogów hitów. Twórcy podkreślają nowoczesność swojego rozwiązania w stosunku do propozycji konkurencji, jak również o wiele niższe koszty utrzymania infrastruktury leżącej u jego podstaw. W najbliższych miesiącach dzięki iSwifter mamy ujrzeć na tabletach nawet kilka setek gier z PC. Na razie bez strzelanek FPP — czyżby nie mówiło się o problemach z płynnością działania wynikających z opóźnień?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)