iTunes 9.2 jeszcze w tym miesiącu, na razie beta

iTunes 9.2 jeszcze w tym miesiącu, na razie beta

08.06.2010 10:58

W związku z premierą nowego oprogramowania dla smartfonów - iOS 4 - Apple przygotowuje aktualizację iTunes. Program w wersji 9.2 będzie dostępny zapewne jeszcze w tym miesiącu.

Wczoraj, podczas konferencji WWDC 2010 Apple przedstawił nową wersję systemu dla iPhone’ów, iPodów touch i iPadów. Będzie go można pobrać 21 czerwca. W tym czasie wprowadzona zostanie najprawdopodobniej aktualizacja programu muzycznego iTunes 9.2. Będzie ona dostosowana do wymagań iOS 4. Jak informują deweloperzy, Apple już udostępnił wersję beta iTunes 9.2 w ramach wydania SDK Golden Master. Dostępna jest ona obecnie tylko dla komputerów z systemem Mac OS X. Wydanie finalne iTunes jak zwykle będą mogli pobrać również użytkownicy oprogramowania Microsoftu.

Na razie wiadomo, że w iTunes 9.2 pojawi się możliwość dodawania e-booków w formacie PDF i synchronizowania ich z urządzeniami przenośnymi takimi jak iPhone. Jak udało się ustalić serwisowi TechCrunch, elektroniczne książki będzie można również przesyłać e-mailem z poziomu iTunes. Przy okazji warto zadać sobie pytanie, w jaką stronę zmierza iTunes? Kolejne zmiany wprowadzane w programie pokazują, że coraz mniej ma on wspólnego z muzyką. Wczoraj Apple zmienił nazwę systemu iPhone OS na iOS - jako że dostępny on będzie nie tylko dla smartfonów, ale również pozostałych urządzeń mobilnych. Czy podobne zmiany czekają iTunes? To już nie tylko odtwarzacz muzyczny, ale również sklep internetowy, księgarnia, a także biblioteka filmów i aplikacji. Coraz więcej mówi się też o ewentualnym przeniesieniu iTunes w chmurę obliczeniową. Pozwoliłoby to na przechowywanie materiałów użytkownika na wirtualnych serwerach i dostęp do plików z różnych urządzeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)