iTunes Live - wkrótce muzyka na żywo?

iTunes Live - wkrótce muzyka na żywo?

10.05.2010 10:57

Firma Apple zarejestrowała w urzędzie patentowym nazwę iTunes Live. Nie byłoby w tym nic specjalnie interesującego, gdyby nie wyjaśnienie, co będzie kryło się pod nową nazwą.

Apple najwyraźniej chce rozszerzyć zakres oferowanych usług. W zeszłym tygodniu firma wprowadziła we Francji i Irlandii możliwość kupowania filmów online. Dotychczas mieszkańcy tych krajów mogli nabywać jedynie muzykę. Kolejną ofertą ma być iTunes Live. Jak donosi serwis TechCrunch, iTunes Live ma być związany z udostępnianiem nagrań z koncertów - szczególnie tych nagrywanych w sklepach Apple Stores (z Londynu, Nowego Jorku, Tokio czy Monachium).

Znacznie ciekawsze jest jednak drugie zastosowanie nowej usługi. Opis iTunesLive możne sugerować, że firma wprowadzi również dostęp do koncertów i występów muzycznych na żywo. Miałoby to dotyczyć zarówno materiałów audio jak i wideo. Możliwe zatem, że Apple planuje w niedługim czasie wprowadzenie do swojego sklepu internetowego usługi pozwalającej na oglądanie i słuchanie bezpośrednich transmisji z koncertów i występów scenicznych.

Apple jest od jakiegoś czasu właścicielem strony internetowej iTunesLive.com, a w e-sklepie można już znaleźć nagrania sygnowane znakiem iTunes Live (np. iTunes Live in Soho). Niestety, internetowy sklep iTunes nie jest obecnie dostępny w naszym kraju.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)