iTunes świętuje 10 miliardów pobrań

12.02.2010 11:21, aktual.: 12.02.2010 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple rozpoczął wielkie odliczanie: wkrótce ilość pobranych piosenek ze sklepu iTunes osiągnie rekordową liczbę 10 mld. Osoby biorące udział w akcji mogą wygrać kartę prezentową o wartości 10 tys. dolarów.

Główną nagrodę wygra osoba, która ściągnie 9,999,999,999 miliardową piosenkę. Odliczanie można obserwować w programie iTunes, a także z poziomu przeglądarki - Apple uruchomił specjalną stronę z licznikiem pokazującym, ile utworów brakuje do 10 mld. Każda osoba, która chce wziąć udział w konkursie, może ściągnąć w ciągu dnia maksymalnie 25 piosenek.

Ilość pobranych piosenek wiąże się z ogromnym sukcesem iTunes. Sklep istnieje od 23 kwietnia 2003 roku. Od tego czasu stał się najpopularniejszym na świecie miejscem, gdzie kupowana jest muzyka, filmy i programy telewizyjne. Według badań aż 69% zakupów w Internecie odbywa się za pośrednictwem iTunes. Jednak wzrost sprzedaży w e-sklepie ostatnio znacznie zmalał. Powodem tego jest 30-procentowa podwyżka, którą Apple wprowadził latem zeszłego roku. Informowaliśmy o tym w oddzielnym artykule.

Sklep iTunes z muzyką jest niedostępny w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce. Mimo licznych protestów ze strony środowisk Internautów, a nawet zainteresowania sprawą w Komisji Europejskiej, usługa nie została jak dotąd wprowadzona. Pojawiające się co jakiś czas w Internecie niepotwierdzone informacje sugerują, że iTunes może być wprowadzony w całej Europie w ciągu najbliższych dwóch lat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)