iTunes wreszcie w Polsce?

iTunes wreszcie w Polsce?

26.01.2010 17:56

Czyżby szykowała się wielka zmiana? Media donoszą, że Apple wreszcie dogadał się z organizacjami chroniącymi prawa autorskie muzyków. Być może już wkrótce sklep iTunes będzie dostępny także w naszym kraju.

Internetowy serwis 9To5Mac donosi, że przedstawiciele firmy z Cupertino porozumieli się z PRS for Music, brytyjskim odpowiednikiem polskiego ZAiKSu. Według niepotwierdzonych informacji już wkrótce ma dojść do podpisania umowy. Na jej mocy iTunes Store będzie funkcjonować niemalże we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W mediach toczą się właśnie spekulacje, czy jednym z głównych punktów jutrzejszej konferencji Apple’a w San Francisco będzie ogłoszenie wprowadzenia e-sklepu z muzyką w całej Europie.

Plotki na ten temat krążyły pod koniec zeszłego roku. Krytycznie na temat nieobecności iTunes na europejskim rynku wypowiadali się też przedstawiciele Komisji Europejskiej. Komisarz Neelie Kroes powiedziała nawet, że Europejczycy mają prawo do zakupu muzyki online. Być może w niedługim czasie owo prawo zacznie obowiązywać. Oczywiście, nawet jeśli iTunes będzie działać w naszym kraju, nie wiadomo czy w sklepie pojawią się polscy wykonawcy. Będzie to zależało od ZAiKSu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)