Ivona ponownie najlepsza w rankingu syntezatorów mowy

Ivona ponownie najlepsza w rankingu syntezatorów mowy

26.05.2011 16:26, aktualizacja: 26.05.2011 20:16

Syntezator mowy Ivona rozwijany przez polskie studio IVONA Software kolejny raz znalazł się na podium. Tym razem zyskał uznanie amerykańskiej organizacji Voice Information Associates.

Amerykańska organizacja uznała Ivonę za najlepszy spośród komercyjnych syntezator mowy. Polski produkt wyprzedził rozwiązania takich firm jak Microsoft, AT&T, Nuance czy Loquendo. W badaniach przeprowadzonych przez Voice Information Associates ocenianio między innymi dokładność wymowy, interpretację liczebników, homografów, wyrażeń obcojęzycznych, akronimów, skrótów, nazw i adresów. W sumie podczas testów użyto prawie 1600 trudnych zwrotów i słów, z którymi musiały poradzić sobie syntezatory. Na 7 testów Ivona zdała najlepiej 5, osiągając łączny wynik 94,5%. Stawia to polski program na pozycji lidera wśród technologii Text-To-Speech na globalnym rynku. Odnotujmy jeszcze, że drugie miejsce zajął NeoSpeech (88,5%), na trzecim zaś znalazł się Microsoft (76,9%). Pełen raport dotyczący badań dostępny jest na stronach magazynu ASR News.

Najnowszą testową wersję Ivony można pobrać z naszego portalu. Dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Inne programy multimedialne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)