Jailbreak na iOS 8 dla każdego (kto nie boi się chińskiego)

Jailbreak na iOS 8 dla każdego (kto nie boi się chińskiego)

Jailbreak na iOS 8 dla każdego (kto nie boi się chińskiego)
20.01.2015 10:54

Podstawową korzyścią płynącą z jailbreakingu urządzeń Apple pracujących pod kontrolą systemu iOS, jest możliwość uzyskania pełnego dostępu do narzędzi konfiguracyjnych urządzenia oraz instalowanie aplikacji pochodzących spoza oficjalnego sklepu App Store. Praktyka ta szczególnie popularna jest w Chinach. I to właśnie w Państwie Środka powstało kolejne narzędzie do do jaibreakingu iOS-a, noszące nazwę PP.

Jailbreaking i odblokowanie urządzeń z iOS nie są synonimami. Odblokowanie odnosi się do usunięcia blokady założonej przez operatora, która ma na celu uniemożliwienie zmiany dostawcy usług telekomunikacyjnych. Jailbreaking oznacza proces obchodzenia lub łamania zabezpieczeń Apple'a, w celu instalacji oprogramowania z nieoficjalnych źródeł.

To, co wyróżnia PP na tle innych tego typu programów jest dostępność aplikacji zarówno na systemy operacyjne Windows, jak i OS X. Sam interfejs aplikacji występuje na razie tylko w standardowym języku mandaryńskim i oferuje możliwość automatycznego złamania zabezpieczeń praktycznie wszystkich iUrządzeń, w tym najnowszych iPhone'ów 6 i 6 Plus, iPadów Air i Air 2 czy iPadów mini 3.

350130259590735809

Najważniejszym powodem, dla którego właściciele urządzeń z systemem iOS decydują się na jailbreaking systemu jest możliwość skorzystania z nieoficjalnego sklepu z aplikacjami Cydia. Dostępne tam programy pozwalają między innymi na pełne spersonalizowanie ustawień urządzenia, gdyż ich twórcy nie muszą przestrzegać regulaminu obowiązującego deweloperów publikujących efekty swojej pracy w App Store.

Liczba użytkowników, którzy dokonali jailbreakingu na swoich urządzenia jest trudna do oszacowania. Jeżeli jej wyznacznikiem miałaby być liczba pobrań aplikacji obsługującej sklep Cydia, to wynosi ona około 25 milionów. W miarę jak sądy kolejnych państw uznają proces jailbreakingu za legalny, ta liczba może sukcesywnie rosnąć.

PP można pobrać ze strony bbs.25pp.com.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)