Jailbreak nowego iOS-a jest możliwy, ale go nie dostaniemy

Jailbreak nowego iOS‑a jest możliwy, ale go nie dostaniemy

Jailbreak nowego iOS-a jest możliwy, ale go nie dostaniemy
30.04.2018 15:12

Zawodowy haker z Chin odkrył sposób na uwolnienie systemu iOS 11.3, co pozwala na instalację aplikacji spoza App Store i daje szersze możliwości konfiguracji iPhone'a. Prawdopodobnie jednak nie ujawni szczegółów.

Zabawa w kotka i myszkę autorów jailbreaków z firmą Apple jest coraz wolniejsza. Minęły czasy, gdy po wydaniu nowej wersji systemu iOS na łatkę uwalniającą go z „zamkniętego ogrodu” Apple'a czekaliśmy kilka dni. Niektórzy przypuszczali nawet, że Apple dopiął swego i zabezpieczeń wersji 11.3 nie da się złamać.

W końcu udało się to osiągnąć – prawie miesiąc po wydaniu nowej wersji systemu. Autorem jailbreaka jest Qixun Zhao, pracujący w zespole Qihoo 360 Vulcan Team, znanej między innymi z tego, że podczas PwnFest 2016 złamała Google Pixela w 60 sekund. Nie wszyscy wierzą, że jailbreak naprawdę działa – w końcu w Internecie nie brak oszustów – ale na Twitterze są odpowiedzi specjalistów potwierdzające jego autentyczność.

Jailbreak on the latest iOS 11.3?? And the bounty of Edge Bounty Program Feel lucky pic.twitter.com/6FnmqaRF0S

— SorryMybad (@S0rryMybad) 26 kwietnia 2018Prawdopodobnie jednak nie zobaczymy tego jailbreaka. Qihoo 360 Vulcan Team to tak zwane białe kapelusze, czyli etyczni hakerzy. Odkrycie zapewne zgłosili producentowi, by otrzymać nagrodę, a luka w kolejnej aktualizacji zostanie załatana. Osobom szukającym użytecznego jailbreaka musi wystarczyć świadomość, że znalezienie go jest możliwe w tej wersji oprogramowania. Jeśli ktoś potrzebuje wolności w korzystaniu z iPhone'a, powinien zatrzymać się na starszej wersji systemu. Warto jednak zaznaczyć, że społeczność skupiona wokół złamanych iPhone'ów się kurczy, a wraz z nią zapotrzebowanie na sztuczki uwalniające system.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)