Jailbreak w USA legalny, ale niezgodny z gwarancją

Jailbreak w USA legalny, ale niezgodny z gwarancją

27.07.2010 11:17

Według zmian przyjętych przez amerykański rząd, jailbreak telefonów iPhone nie jest już naruszeniem prawa. Apple zgadza się ze zmianami, ale ostrzega, że odblokowanie iPhone’a związane będzie z utratą gwarancji.

Prawie od początku istnienia smartfona iPhone i systemu iOS istniała duża grupa osób dokonująca jailbreaku systemu. W dużej mierze były to osoby z państw, gdzie telefon nie był dostępny, ale także użytkownicy niezgadzający się z polityką firmy Apple. Po jailbreaku można instalować aplikacje niedostępne w App Store (Cydia), ingerować w dostępne materiały czy ominąć aktywację w iTunes. Jak poinformowała agencja AFP, zdaniem rządu USA jailbreak nie jest niezgodny z prawem, jeśli dokonywany jest przez prywatne osoby dla własnych celów.

Na odpowiedź firmy Apple, której będą dotyczyć zmiany prawne, nie trzeba było długo czekać. Zdaniem serwisu Cult of Mac Apple akceptuje nowe postanowienia, ale odmawia udzielania gwarancji na smartfony po jailbreaku. Rzeczniczka firmy stwierdziła, że związane jest to z niestabilnością, a nawet wadliwym działaniem iPhone’a, jakie może wywołać jego złamanie. Na stronach wsparcia firmy można przeczytać wyszczególnione wady jakie mogą pojawić się po jailbreaku telefonu. Wygląda na to, że decyzja amerykańskich władz niewiele zmieni - Apple wcześniej również odmawiał udzielania gwarancji na złamane smartfony.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)