Jak oglądacie telewizję za granicą? Ankieta i nasze podpowiedzi

Jak oglądacie telewizję za granicą? Ankieta i nasze podpowiedzi

Jak oglądacie telewizję za granicą? Ankieta i nasze podpowiedzi
21.01.2019 08:55

Podczas pobytu za granicą można łatwo uzyskać dostęp do polskiej telewizji. Jedną z opcji jest odbiór telewizji satelitarnej – dostępne są kanały niekodowane, jak chociażby TVP Polonia czy TVP Info. Można też skorzystać z usług internetowych, które wymagają tylko dobrego połączenia z internetem i urządzenia do wyświetlania treści, a przy tym często oferują znacznie więcej.

Ładuję...

WP Pilot – telewizja w internecie za darmo

Zaletą usługi WP Pilot jest możliwość korzystania z bezpłatnego planu, dostępność na wielu urządzeniach i bogata oferta polskich kanałów. Na liście znajdziemy najpopularniejsze kanały, jak: TVP, Polsat czy TVN, a także Telewizję WP. W ramach płatnych pakietów można ponadto otrzymać AXN, BBC czy Fox HD. Nie brakuje kanałów skierowanych dla dzieci – Nickelodeon czy Top Kids HD.

W podstawowym bezpłatnym pakiecie użytkownik otrzymuje aż 27 kanałów. Wyższe to odpowiednio – 30 kanałów za 4,90 zł, 53 kanały za 14,90 zł i 83 kanały za 32,90 zł. Telewizję za pośrednictwem WP Pliot można oglądać na: komputerze – wystarczy przeglądarka internetowa, smartfonie – aplikacja na Androida i iOS-a, a także na telewizorze z Android TV.

Obraz

Warto mieć na uwadze, że dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie dla użytkowników ze zweryfikowanym miejscem zamieszkania na terytorium Polski, którzy są czasowo obecni w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej. Weryfikację można przeprowadzić na dwa sposoby – podając numeru polskiego konta bankowego (weryfikacja natychmiastowa) lub wysyłając zdjęcie polskiego dowodu osobistego (weryfikacja do 5 dni).

Ipla.tv – pakiet Polonia

Kolejnym rozwiązaniem, które zapewnia dostęp do wybranych kanałów telewizyjnych, jest wykupienie pakietu Polonia w usłudze Ipla.tv. Zapewnia on dostęp do wybranych kanałów: Polsat News HD, Superstacja, Polsat 1, Disco Polo Music, FilmBox Arthouse, Fightbox oraz Docubox.

Ponadto, oferta to także możliwość obejrzenia seriali znanych z telewizji Polsat i transmisji sportowych, jak chociażby rozgrywek siatkówki. Nie zabrakło filmów, aczkolwiek są to głównie mniej znane produkcje. Cała oferta skierowana jest dla osób mieszkających za granicą, a nie tylko osób przebywających poza terenem Polski przez krótki okres.

Obraz

Dostęp do Ipla.tv możliwy jest na komputerach – wystarczy przeglądarka internetowa. Z usługi można również korzystać na smartfonach i tabletach – aplikacja dostępna jest na Androida i iOS-a. Pakiet Polonia kosztuje 45 zł za 30 dni.

Player – produkcje TVN i dostęp do telewizji

Usługa player skupiona jest przede wszystkim na produkcjach TVN-u. Znajdziemy w niej filmy, seriale, ale także programy informacyjne (Fakty) czy rozrywkowe (Kuba Wojewódzki, 101 napraw). Ponadto, przy wykupieniu droższych pakietów, możliwe jest oglądanie wybranych kanałów telewizyjnych – TVN 24, TVN Turbo, TVN Style czy także Canal+ i HBO.

Z oferty player można korzystać na terenie Unii Europejskiej tylko tymczasowo. Sprawdzi się więc tylko podczas krótszych wyjazdów. Dodatkowo, usługa wymaga potwierdzenia mieszkania w Polsce. Można tego dokonać za pomocą zdjęcia dowodu osobistego z adresem zameldowania, rachunku za media publiczne lub okazania umowy o usługi dostępu do internetu lub świadczenie usług telefonicznych.

Obraz

Najniższy, podstawowy pakiet kosztuje 10 zł w przypadku wybraniu płatności odnawialnej kartą płatniczą lub 15 zł w przypadku płatności jednorazowej. Natomiast możliwość oglądania telewizji (12 kanałów) dostępna jest od pakietu Start Extra – 20 zł za 30 dni. Topowy pakiet, który zawierają pełną listę kanałów (43 kanały) to wydatek 60 zł za 30 dni.

Player dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze. Wydana została mobilna aplikacja na iOS-a i Androida, a także na wybrane modele telewizorów Samsung z Tizen OS i LG z system WebOS.

HBO GO – kultowe filmy i świetne polskie seriale

W przypadku HBO GO jak najbardziej z wykupionego pakietu można korzystać za granicą, nawet jeśli poza Polską przebywamy przez dłuży okres. Trzeba mieć jednak na uwadze, że obowiązuje to wyłącznie w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Zaletą HBO GO jest niska cena – zaledwie 19,90 zł za miesiąc. Dodatkowo, pierwszy miesiąc korzystania jest bezpłatny. Za wybraniem usługi przemawia też dostępność naprawdę dobrych seriali, w tym także polskich produkcji (Wataha i Ślepnąc od świateł). Większość filmów dostępna jest z opcją lektora. Na liście nie brakuje kultowych produkcji – Ojciec Chrzestny, Pulp Fiction czy Szeregowiec Ryan.

Obraz

HBO GO można oglądać na przystawkach TV (Apple TV i Android TV), telewizorach smart TV (Android TV), komputerach (wystarczy przeglądarka internetowa) i urządzeniach mobilnych (aplikacja na Androida i iOS-a).

Netflix – naprawdę dobre autorskie produkcje

Netflix to jedna z najbardziej rozpoznawalnych usług wideo na żądanie. Serwis dostępny jest w 190 krajach, ale przed podróżą należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Mogą bowiem pojawić się problemy z dostępnością wybranych materiałów – niektóre treści są geoblokowane. Nie dotyczy to jednak terenu Unii Europejskiej – serwis zapewnia ograniczoną czasowo dostępność do identycznego katalogu.

Większe zmiany pojawią się podczas przeprowadzki do innego kraju. Wówczas należy pamiętać, że opłata miesięczna, waluta rozliczeń i dostępne metody płatności mogą się różnić w zależności od kraju, a także opłaty będą nadal naliczane w walucie kraju, w którym zostało założone konto. Jeśli jednak chcemy, aby opłaty były naliczane w walucie kraju, w którym teraz mieszkamy, wystarczy, że anulujemy swoje konto, odczekamy do końca miesiąca, a następnie odnowimy je w nowym kraju.

Obraz

Netflix w Polsce oferowany jest w trzech pakietach – podstawowy 34 zł, standard 43 zł i premium 52 zł. Z usługi można korzystać na komputerze (przeglądarka internetowa), urządzeniach mobilnych (aplikacja na Androida i iOS-a), przystawkach TV (Apple TV i Android TV) czy konsolach (PlayStation i Xbox).

Telewizja satelitarna – niekodowane kanały

Serwisy internetowe mają owszem sporo zalet. Przemawia za nimi chociażby dostępność na wielu urządzeniach – komputer, tablet, smartfon czy telewizor smart TV. Wymagają jednak dobrego połączenia z internetem, co nie zawsze jest możliwe. Ponadto, streaming materiałów wideo może szybko wyczerpać dostępny limit danych.

Alternatywą, trzeba przyznać, że naprawdę wartą uwagi, jest odbiór telewizji satelitarnej. Przebywając za granicą, na terenie Europy, można odbierać 20 niekodowanych kanałów dostępnych na satelicie Eutelsat Hot Bird. Na liście znajdziemy m.in. TVP Info, TVP Polonia, Stars.TV, TVS czy Polo TV. Warto zaznaczyć, że odbiór tych kanałów jest bezpłatny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)