Jak w czasach PlayStation 1. Sentymentalna podróż do przeszłości dzięki pewnej społeczności

Jak w czasach PlayStation 1. Sentymentalna podróż do przeszłości dzięki pewnej społeczności

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
02.02.2020 06:01, aktualizacja: 02.02.2020 14:58

Płyty z demówkami. Kiedyś dołączane do gazet, rozdawane na targach i wymieniane ze znajomymi niczym kolekcjonerski rarytas, dzisiaj odeszły w zapomnienie, a gracze najmłodszego pokolenia być mogli nigdy takowych nie widzieć. Ale jest ktoś, kto zapragnął fenomen demo disców przypomnieć i zabrać graczy w podróż w czasie.

Haunted PS1 to społeczność amatorskich twórców gier, skupiona wokół serwisu itch.io, który pozwala udostępniać i/lub sprzedawać produkcje indie. Grupa ta, jak nietrudno odgadnąć, zajmuje się grami domowej produkcji. Niemniej nie chodzi tu o wszystkie tytuły tworzone w garażu, a wyłącznie horrory, w dodatku wzorowane na klasykach lat 90., takich jak Silent Hill czy Resident Evil. Znacie to – piksele jak stodoła, schodkujące gradienty, mdła kolorystyka.

I właśnie ta ekipa zapowiedziała, że już 6 lutego udostępni płytę demo, a właściwie to dwie płyty zawierające łącznie 17 wersji demonstracyjnych retro horrorów dla Windows PC.

Strzelam, że tytuły pokroju Heartworm czy Neko Yume większości z was mówią niewiele. Zresztą, podobnie jak mnie. No, ale niniejszym nadchodzi doskonała okazja do ich sprawdzenia, a do tego można uronić łzę nostalgii dzięki samej formie tego wydania.

Niestety, z dostępnych obecnie informacji wynika, że owej demówki nie uda się nabyć w fizycznej formie, a tym bardziej otrzymać. Twórcy zamierzają ograniczyć się do opublikowania obrazów ISO i okładek do samodzielnego wydruku. Mimo wszystko jestem przekonany, że fani retro, a już zwłaszcza retro horrorów, sobie nie odpuszczą. Linki do pobrania, gdy się ukażą, mają trafić na fanpage grupy Haunted PS1 na Twitterze. Stay tuned ;)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)