Jaką kamerę sportową wybrać? Zobacz nasze propozycje [TOP 5]

Jaką kamerę sportową wybrać? Zobacz nasze propozycje [TOP 5]

23.07.2019 07:38, aktual.: 23.07.2019 17:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kamera sportowa przydaje się nie tylko podczas ekstremalnych wakacyjnych wyjazdów. To dobra propozycja dla każdego, kto szuka niewielkich rozmiarów, solinej kamery, która pozwoli cieszyć się dobrą jakością obrazu, niezależnie od panujących warunków.

Kamery sportowe - nasze propozycje

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=vr0qNXmkUJ8]Czym się kierować przy zakupie kamery sportowej?Jednym z podstawowych czynników wpływających na wybór kamery sportowej będzie rozdzielczość. Obecnie wiele modeli jest w stanie rejestrować obraz w rozdzielczości 4K, jednak do wielu zastosowań wystarczą modele nagrywające w 1080p (FullHD).

Kolejną ważną kwestią będzie prędkość nagrywania wyrażona w klatkach na sekundę (kl/s). Najdroższe modele pozwolą na nagrywanie obrazu w rozdzielczości 4K przy 60 kl/s, jednak satysfakcjonujące wrażenia wizualne zapewnią też modele rejestrujące w 30 kl/s.

[img=Module_1_Hero_image_2_carousel_1366+_2X]Równie ważnym parametrem przy wyborze kamery sportowej będzie stabilizacja obrazu. Droższe modele oferują stabilizację optyczną, a dodatkowo mają lepszy procesor eliminujący drgania. Najlepszym sposobem na sprawdzenie stabilizacji obrazu jest obejrzenie próbek nagrań z kamery, która nas interesuje. Znajdziecie je zazwyczaj w sieci.

Nie bez znaczenia przy wyborze kamery będą również funkcje dodatkowe, jakie dany model oferuje. Najpopularniejsze to slow motion (zwolnione tempo) czy tryb time lapse (poklatkowy). Warto sprawdzić, czy sprzęt zmienia kąt widzenia w zależności od wybranego trybu nagrywania oraz jak wygląda sterowanie daną kamerą. Niektóre modele nie mają wyświetlacza, zatem jedynym sposobem na podgląd nagrania będzie podłączenie sprzętu np. do smartfona.

[img=1kamerasportowa]Wybierając kamerę sportową zwóćcie również uwagę na odporność na zamoczenie, zanurzenie w wodzie, kurz oraz pył. Wodoodporne kamery sportowe oznaczone są certyfikatem podanym w specyfikacji każdego urządzenia, podobnie jak modele odporne na pył, piasek czy kurz.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także