Jaki będziesz, Longhornie?

Jaki będziesz, Longhornie?

Wojciech Kowasz
20.07.2005 14:00

Od początku prac nad Longhornem - kolejną generacją Windowswiadomo, że nowy system ma być bardziej wydajny, stabilny ibezpieczny od swojego poprzednika. Podczas międzynarodowejkonferencji dla partnerów Microsoftu zorganizowanej w Minneapolis wStanach Zjednoczonych w połowie lipca nakreślono oficjalne ikonkretne założenia co do tych unowocześnień. Według informacji przekazanych przez Amy Stephan, Senior ProductManager w dziale Windows Client wśród głównych założeń znalazły sięnastępujące stwierdzenia:

Longhorn będzie uruchamiał aplikacje 15% szybciej niż WindowsXP

system uruchomi się w czasie o połowę krótszym niż poprzedniewersje, a wyjście ze stanu wstrzymania potrwa zaledwie 2sekundy

50% mniejsze będą wymagania co do ilości restartów systemu poaktualizacjach zabezpieczeń

50% mniejsze wymagania stawiane będą także co do ilościpotrzebnych obrazów systemu

75% szybciej przebiegać będzie migracja użytkowników

Ważnym celem jest także skrócenie czasu instalacji systemu dominimum. W kontekście Longhorna mówi się o 15 minutach. Ponadtokorporacja zamierza dostarczyć użytkownikom proste narzędziepomagające ustalić, czy w systemie są zainstalowane wszystkiepoprawki i aktualizacje. Większość powyższych założeń ma znaleźć zastosowanie już w wersjiBeta 1 planowanej na sierpień. Pomiędzy pierwszą a drugą wersjąbeta (Beta 2 ma zostać wydana w pierwszej połowie 2006 roku)planuje się jeszcze odświeżony build pierwszej edycji, który miałbybyć przygotowany specjalnie na konferencję Professional DeveloperConference w połowie września.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)