Jakie będzie Ubuntu 17.04? Unity 8 ma wyznaczyć reguły na nowo

Jakie będzie Ubuntu 17.04? Unity 8 ma wyznaczyć reguły na nowo

17.11.2016 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minął już ponad miesiąc, odkąd Canonical udostępnił najnowszą wersję swojej linuksowej dystrybucji, Ubuntu 16.10 Yazgotliwy Yak. Trudno stwierdzić, aby wnosiła ona przełomowe nowości, a na te, na czele z Unity 8, czekamy już całe miesiące.

Dash w Unity 8. Źródło: www.omgubuntu.co.uk
Dash w Unity 8. Źródło: www.omgubuntu.co.uk

Nowymi informacjami na temat kolejnych wersji Ubuntu podzielił się Richard Collins z Canonicala, który wziął udział w sesji Q&A podczas Ubuntu Online Summit. Skupił się on przede wszystkim na wersji 17.04, ale też 18.04, która będzie wydaniem o wydłużonym okresie wsparcia.

Prace nad wersją 17.04 mają być skoncentrowane przede wszystkim na nowej wersji środowiska graficznego Unity. Dotychczasowe, skupiające się głównie na odświeżaniu grafik zmiany, to jedynie niewielka częścią tego, czym Unity 8 będzie w wersji stabilnej. Oczywiście, gdy w końcu doczekamy się jej wydania.

Jesteśmy mocno skoncentrowani na wydaniu Unity 8 w 17.04 (...) ale do tego czasu będziecie mieli okazję sprawdzić znacznie bardziej zaawansowane środowisko, ze znacznie większą liczbą aplikacji. Sam sklep z aplikacjami będzie w pełni przygotowany, by uruchamiać snapy.

Canonical ma ambitny plan dostarczenia środowiska Unity 8 w postaci paczek snap, ponadto trwają intensywne prace nad skalowalnością interfejsu, dzięki czemu z powodzeniem będzie można wykorzystywać Unity na urządzeniach różnej klasy, które różnić będą się przekątną wyświetlacza czy dostępnością interfejsu dotykowego. Docelowo nowe Unity ma zapewniać komfortową pracę zarówno za pomocą klawiatury i myszki, jak i dotyku, a także oferować możliwość płynnego przechodzenia pomiędzy tymi metodami.

Collins uchylił także rąbka tajemnicy odnośnie dalszych planów rozwoju Ubuntu, a konkretniej nowości w 18.04, gdzie wszystko będzie snapem. Biorąc jednak pod uwagę tempo implementacji kolejnych dużych zmian w ostatnich wersjach Ubuntu i samym Unity, lepiej spoglądać na odważne deklaracje Canonicala ze zdrowym dystansem.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (112)
Zobacz także