Jakie zmiany czekają webOS?

26.04.2010 11:34, aktual.: 26.04.2010 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas konferencji Palm Developer Day, która miała miejsce w ten weekend, programiści firmy Palm zdradzili kilka sekretów dotyczących nowej wersji oprogramowania Palm webOS dla swoich smartfonów.

W ciągu ostatnich tygodni krążyły informacje na temat kłopotów firmy Palm. Producent takich smartfonów jak Palm Pre czy Palm Pixi znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Jego telefony sprzedają się nie najlepiej, również zeszłoroczne zyski firmy okazały się grubo poniżej oczekiwań. Od jakiegoś czasu spekuluje się nawet o możliwym wystawieniu Palma na sprzedaż. Mimo tego szef firmy, Jon Rubinstein, wierzy, że wkrótce jego spółka wyjdzie na prostą. W trakcie konferencji Palm Developer Day przedstawiono kilka rozwiązań, które mają pomóc deweloperom przygotowującym aplikacje i rozwiązania dla smartfonów Palma.

Jak donosi serwis Precentral.net, nowy webOS będzie posiadał zmieniony interfejs programowania. Umożliwi on m.in. niskopoziomową obsługę mikrofonów i kamer. Dzięki temu użytkownicy smartfonów oprócz przesyłania zdjęć, będą mogli także korzystać np. z aplikacji odczytujących kody kreskowe. Kolejne zmiany umożliwią lepsze szyfrowanie danych i obsługę Bonjour. To usługa, która umożliwia łączenie ze sobą urządzeń takich jak komputery, drukarki sieciowe, smartfony. Ostatnią poważną zmianą będzie wprowadzenie profilu SPP do Bluetooth. Pozwoli to na korzystanie z takich urządzeń jak np. zewnętrzna klawiatura podłączonych do telefonu za pośrednictwem Bluetooth.

Programiści Palma zapowiedzieli również ulepszenie usług działających w tle, szybszą synchronizację z chmurą obliczeniową, obsługę HTML5, a także poprawki w e-sklepie z aplikacjami dla Palma. Nie jest jeszcze znana dokładna data wprowadzenia nowej wersji webOS. Ostatnia wersja oprogramowania - 1.4.1 - miała swoją premierę 31 marca. Podczas konferencji przedstawiciele Palma nie zdradzili, której wersji webOS będą dotyczyły zapowiedziane zmiany.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)