Jakie zmiany dla deweloperów wprowadza Windows Phone 8 GDR3?

Jakie zmiany dla deweloperów wprowadza Windows Phone 8 GDR3?

16.10.2013 15:09

Microsoft już oficjalnie zaprezentował zmiany, jakie będzie wprowadzać aktualizacja GDR3 dla Windows Phone 8. Deweloperzy mogą zaś, dzięki aplikacji Preview for Developers, zainstalować rozwojowe wersje systemu, aby przetestować swoje aplikacje, przed oficjalną premierą nowej odsłony Windows Phone. Już niedługo powinien pojawić się także zaktualizowany emulator. Zobaczmy także jakie zmiany dla deweloperów wprowadza GDR3.

Obraz

Możliwość zablokowania obracania ekranu to nowość w GDR3. Deweloperzy będą mogli, ze swojej aplikacji, przekierować użytkownika do tej opcji za pomocą nowego URI: ms-settings-screenrotation.

Kolejna nowość to interesująca opcja dodawania własnych dźwięków do powiadomień typu toast. Nowe możliwości pozwolą na budowanie ciekawych, nowych aplikacji i dodaniu dodatkowych funkcji, do już istniejących (np. powiadomienia głosowe). Ograniczenie w tym przypadku to plik audio w formacie WAV, WMA oraz MP3, o maksymalnej długości 10 sekund.

Aplikacje uruchomione na urządzeniach z GDR3 i posiadające 1 GB RAM lub więcej, będą mogły wykorzystać do 25 MB pamięci (wcześniej było to 20 MB) dla odtwarzanej muzyki w tle (background audio).

W przeglądarce www Internet Explorer na Windows Phone oraz w kontrolce WebBrowser zmieniono obliczanie atrybutu „device-width” używanego z @viewport i @-ms-viewport. Dla urządzeń z GDR3 wartość ta w takim przypadku będzie wyliczana następująco: 160 pomnożone przez fizyczną szerokość ekranu w calach. Zmiana dotknie wszystkie urządzenia z nową aktualizacją.

GDR3 to także wprowadzenie ekranów 1080p. Na szczęście nie trzeba będzie nic zmieniać w działających już aplikacjach (lub zastosować się do wskazówek, jak przy tworzeniu pod 720p). System sam zadba o odpowiednie skalowanie. Jeśli jednak zechcemy napisać aplikacje wykorzystujące rozdzielczość 1080p, wówczas można będzie skorzystać z dodatkowych wartości w klasie DeviceExtendedProperties

Zmiany nie są duże, ale zapewne zainteresują programistów tworzących na Windows Phone 8. Zatem zostaje już tylko instalacja testowej wersji GDR3 i oczekiwanie na nowy emulator.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)