jAlbum 10 za darmo tylko do użytku niekomercyjnego

20.09.2011 18:02, aktual.: 20.09.2011 18:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Duże zmiany w najnowszym wydaniu programu do automatycznego tworzenia miniaturek zdjęć. Na mocy zmian licencyjnych jAlbum 10 dostępny jest od teraz za darmo tylko do użytku niekomercyjnego.

jAlbum to program, który tworzy automatycznie miniaturki zdjęć i zapisuje je do projektu jako plik HTML lub pokaz slajdów. Aplikacja pozwala na pełną kontrolę wyglądu generowanego albumu, możliwość dopasowania skórki, układu zdjęć czy miniatur. jAlbum przetwarza obrazy, tworzy strony indeksu, demonstruje strony pokazu oraz posiada możliwość wysłania końcowego albumu na serwer FTP, by mogli zobaczyć go inni. Program powinni docenić zarówno amatorzy jak i profesjonalni użytkownicy galerii zdjęć. Od wersji 9 programu domyślnie wybrana jest opcja kopiowania zdjęć do projektu a nie dodawania odnośników, dzięki czemu projekt będzie kompletny również po usunięciu oryginałów.

W najnowszej wersji programu wprowadzono nowy model licencji. jAlbum 10 dostępny jest obecnie jako wersja darmowa - ale wyłącznie do użytku niekomercyjnego - i płatna Pro. W wersji pełnej nie wyświetlane są reklamy, uzyskujemy także dostęp do obsługi klienta. Poza tym pojawiły się nowe funkcje jak pełna obsługa metadanych XMP i takich formatów jak TIFF, PSD, PNM, PGM, PBM oraz PPM. Albumy mogą być teraz łatwo umieszczane na stronach internetowych, zaś samo ich tworzenie zostało znacznie przyśpieszone. Pojawiły się też nowe skórki i pakiet XmpManager API dla deweloperów. Pełna lista zmian w jAlbum 10 dostępna jest na stronach producenta.

jAlbum 10 w polskiej wersji językowej można pobrać bezpłatnie z naszego portalu. Dostępne są wersje dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)