JBL Link Bar: pierwszy soundbar z Androidem TV i asystentem głosowym trafia do przedsprzedaży

JBL Link Bar: pierwszy soundbar z Androidem TV i asystentem głosowym trafia do przedsprzedaży

Soundbar z wbudowanym Androidem TV trafia do przedsprzedaży (depositphotos)
Soundbar z wbudowanym Androidem TV trafia do przedsprzedaży (depositphotos)
Oskar Ziomek
21.08.2018 13:46

Wraca temat nowych urządzeń i oprogramowania, które zaprezentowano kilka miesięcy temu podczas tegorocznej konferencji Google I/O. Jednym z ciekawych sprzętów, który został wówczas zapowiedziany, okazał się soundbar marki JBL, który jako pierwszy miał zostać wyposażony w system Android TV i głosowego asystenta, a tym samym móc działać nawet niezależnie od telewizora. Teraz o nowym urządzeniu wiemy już więcej, ponieważ za granicą trafiło do pierwszych internetowych sklepów, gdzie jest dostępne w przedsprzedaży.

Przypomnijmy, że mowa o głośniku do telewizora, który sam w sobie może stanowić centrum obsługi pozostałych usług. Soundbar ma wbudowany system Android TV oraz Asystenta Google, dzięki czemu po pierwsze może działać niezależnie od telewizora (umożliwiając na przykład głosową obsługę muzyki oraz oświetlenia w pomieszczeniu), a po drugie podłączony do dowolnego odbiornika (także starszego, bez inteligentnych funkcji) zamieni go w sprzęt wyświetlający treści obsługiwane właśnie przez Androida TV.

350250830714398657

Co warte zaznaczenia, JBL Link Bar to nie tylko ciekawy produkt z punktu widzenia oprogramowania. W kwestii samego sprzętu mamy tu do czynienia z głośnikiem o mocy 100 W, który można dodatkowo sparować z bezprzewodowym subwooferem o mocy 200 W. Urządzenie łączy się z internetem poprzez Wi-Fi lub kablowo, dzięki wbudowanemu złączu Ethernet. Do dyspozycji są także między innymi 3 wejścia HDMI i wejście optyczne. Głośnik posiada łączność Bluetooth (można go więc wykorzystywać jak typowy głośnik bezprzewodowy), a wbudowany Chromecast umożliwi bezprzewodowe przesyłanie muzyki i filmów z komputera lub smartfona z Androidem.

Jak wspominano na wstępie, sprzęt pojawił się już w zagranicznych sklepach internetowych, gdzie można zamawiać go w przedsprzedaży. Urządzenie zostało wycenione na niecałe 400 dolarów. Bez dodatkowych podatków, przy bezpośrednim przeliczeniu daje to na bazie dzisiejszego kursu kwotę około 1500 złotych. Z pewnością nie jest to najtańszy soundbar tej mocy, jednak z drugiej strony w tym przypadku użytkownik dostaje nieco więcej, choćby pod postacią wbudowanego systemu Android TV i obsługi głosowej dzięki Asystentowi Google. JBL Link Bar może się więc okazać jednym z ciekawszych urządzeń na rynku w tej cenie. Pierwsze sprzęty zamówione w przedsprzedaży mają trafiać do kupujących w połowie października.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)