Jedna z najrzadszych gier na NES-a licytowana na eBayu

Strona głównaJedna z najrzadszych gier na NES-a licytowana na eBayu
24.01.2014 12:45
źródło: eBay/muresan
źródło: eBay/muresan

Jeżeli chcecie zdobyć jedną z najrzadszych gier, które powstały na NES-a, to właśnie macie na to szansę. Na eBayu pojawiła się licytacja, na której możecie kupić kartę z Nintendo World Championship w cenie 4999,99 dolarów. Dużo? Nie, kiedy się wie, że inne egzemplarze z tej serii potrafią kosztować nawet 11 tysięcy dolarów.

źródło: eBay/muresan
źródło: eBay/muresan

Niecałe 5 tysięcy przy jedenastu brzmi jak okazja stulecia, tym bardziej, że powstało tylko 116 kopii gry, które, dla celów zawodowych, objeżdżały Stany Zjednoczone. Rzecz w tym, że egzemplarz jest wyjątkowo zniszczony, w kiepskim stanie, co na pierwszy rzut oka widać na zdjęciu. Jest to szara karta — a takich pojawiło się 90, dostawali je finaliści mistrzostw. Wyprodukowanych zostało także 26 złotych kartridży, które były nagrodami w magazynie Nintendo Power. Oczywiście te drugie są dużo więcej warte od tych pierwszych.

Trudno powiedzieć, czy ktoś zdecyduje się na zakup tego egzemplarza, zważywszy na jego stan. Ponadto, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę wyprodukowanych kopii, nie jest to całkiem najrzadsza gra na świecie — kopia Air Rain na Atari 2600 została zlicytowana za 33433,30 dolarów, jako jedyny całkowicie kompletny egzemplarz, zawierający instrukcję do gry. Jeżeli więc ktoś ma zakusy na kupienie szarej karty, to może lepiej dla niego poczekać na nieco mniej zniszczony.

Aktualizacja, 29.01.2014 14:30

Ostatecznie historia aukcji nie skończyła się zbyt dobrze. Osoba, która wylicytowała kartridż za prawie sto tysięcy dolarów, okazała się trollem, który specjalnie podbijał cenę, by na końcu nie zapłacić za zakupiony przedmiot.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)