Jesienią TP S.A. zmieni prezesa

08.07.2013 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Głosy o tym, że TP S.A. zmieni prezesa, nie są nowością. Nasiliły się w lutym, kiedy to spółka osiągnęła bardzo słabe wyniki finansowe, ścięła dywidendy i ogłosiła, że Wirtualna Polska jest na sprzedaż. Wartość akcji spadła wtedy o 30%. Puls Biznesu poinformował dziś, że tej jesieni będzie miała miejsce zmiana prezesa.

Od 2006 roku TP S.A. kieruje Maciej Witucki. Pod jego kierownictwem spółka miała przejść restrukturyzację (jego zdaniem już zakończoną) i szukać nowych źródeł przychodów — od sprzedaży prądu po usługi bankowe. Informatorzy Pulsu Biznesu twierdzą, że dostał on propozycję pozostania w grupie. Nie wiadomo jeszcze, czy Witucki będzie zasiadał w radzie nadzorczej, czy przeniesie się do którejś z licznych spółek w strukturach TP S.A. Zastąpić go ma pochodzący z Etiopii Bruno Duthoit.

Źródło www.biuroprasowe.orange.pl
Źródło www.biuroprasowe.orange.pl

Duthoit pracował w dyrekcji France Télécom w naszym regionie, kierował przejęciem operatora w Czechach oraz kupnem udziałów Telekomunikacji Polskiej w latach 2001-2005. W tym samym okresie był członkiem zarządu TP, gdzie kierował restrukturyzacją i odpowiadał za marketing. W latach 2006-2008 zarządzał telekomem posługującymi się marką Orange w Mołdawii, a potem w Armenii. Analitycy przewidują, że pod jego kierownictwem TP S.A. czekają kolejne cięcia.

Informacje na razie nie zostały oficjalnie potwierdzone przez spółkę.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)