Jesienne żeglowanie z AutoMapą i Targeo

Jesienne żeglowanie z AutoMapą i Targeo

28.09.2012 11:47, aktualizacja: 28.09.2012 12:13

Google Street View schodzi pod wodę, a AutoMapa wchodzi na wodę. Niebawem użytkownicy AutoMapy i serwisu lokalizacyjnego Targeo.pl będą mogli skorzystać z nowych map Polski o symbolu 1209, które po raz pierwszy zawierać będą dane przydatne do nawigacji śródlądowej.

Nie sądzę aby wydawca AutoMapy planował wydanie map dla miłośników żeglowania po Mazurach na IV kwartał roku. Chyba więcej satysfakcji by było na wakacje, ale sam pomysł niewątpliwie dobry, nawet jeśli realizacja nieco spóźniona.

W pierwszej kolejności szczegółowo opracowane zostały najpopularniejsze wśród miłośników żeglarstwa szlaki wodne w Polsce, czyli region Wielkich Jezior Mazurskich. Na podstawie najnowszych zdjęć lotniczych przygotowano dokładną mapę linii brzegowych z uwzględnieniem zatok, portów i pirsów.

Obraz

Na mapach, jako odcinki piesze, zaznaczone są keje i pomosty przy jednoczesnym połączeniu ich z siecią drogową, co ma ułatwiać dotarcie do tych miejsc. Najnowsze dane zawierają również informacje o portach, bindugach oraz miejscach cumowania wraz z dokładnymi opisami. Na podstawie rozmieszczonych na wodzie znaków kardynalnych oznaczono w mapach mielizny (w tym te nieoznakowane, a najbardziej znane), miejsca występowania kamieni a także obszary na których zastawiane są sieci rybackie. Dane te widoczne są na mapach jako jasnoniebieski wielokąt na tle jeziora.

Orientacja na żeglugę śródlądową śięgnęła również serwisu Miplo.pl dla użytkowników AM, tworzących i aktualizujących Uzyteczne Punkty (POI). W kategorii Żeglarstwo użytkownicy odnajdą 2,6 tys. POI (przystanie, bindugi, miejsca cumowania z opisami i cenami, oznakowanie kanałów, znaki żeglugowe, maszty alarmowe itp…).

Najnowsze mapy Polski, uwzględniające dane do nawigacji śródlądowej mają wkrótce trafić do użytkowników AutoMapy na platformach Windows, iOS i Android oraz do serwisu lokalizacyjnego Targeo.pl.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)