Jeśli gry są dla niedojrzałych emocjonalnie, to blisko 40 proc. populacji wymaga terapeuty

Jeśli gry są dla niedojrzałych emocjonalnie, to blisko 40 proc. populacji wymaga terapeuty

Jeśli gry są dla niedojrzałych emocjonalnie, to blisko 40 proc. populacji wymaga terapeuty
Piotr Urbaniak
15.08.2020 16:18

Tak przynajmniej wynika z badań agencji analitycznej DFC Intelligence, która opublikowała właśnie raport dotyczący liczby graczy na całym świecie za pierwszą połowę 2020 r.

Liczba aktywnych graczy na świecie przekracza 3 mld – podaje DFC Intelligence. Jeśli przyjmiemy, że kulę ziemską zamieszkuje w tej chwili ok. 7,8 mld ludzi, to gracze stanowią blisko 38,5 proc. całej populacji. A jeśliby za punkt odniesienia wziąć Europę, to fani gier wideo zaludniliby ją czterokrotnie. Z małą nawiązką.

Co warte odnotowania, za wzrost liczby graczy odpowiada przede wszystkim rynek mobilny. Ponad połowa grających używa w tym celu wyłącznie smartfonu lub tabletu. Jak zauważają analitycy, trend ten widać zwłaszcza w regionie Azji, gdzie sektor mobile-only stanowi 54 proc. całego rynku gier. W drugiej pod tym względem Europie jest to raptem 17 proc.

Obraz

Najwięcej graczy PC-towych i konsolowych, bo aż 300 mln, znajdziemy w Chinach oraz Indiach. Kolejno 300 oraz 140 mln. Odnosząc jednak te dane do sięgającej blisko 1,4 mld liczby ludności, nie są one tak spektakularne jak np. w USA, gdzie grami bawi się ponad 80 mln z 328 mln wszystkich obywateli, a więc blisko 1/4. Albo Francji, gdzie gra 25 na 67 mln ludzi, czyli efektywnie jeden na trzech Francuzów.

Jak widać, cyfrowa rozrywka przebojem zdobywa świat, a to z kolei przekłada się na powstanie pola do bardzo intratnego biznesu. Według ujawnionych statystyk, znaczna większość graczy kupuje pozycje płatne, czy to same gry czy dodatki do nich. W Azji takich osób jest 1,42 mld, w Europie – 668 mln. w Ameryce Łacińskiej – 383 mln, w Ameryce Płn. zaś – 261 mln.

Obraz

Odnosząc się do wciąż popularnego w niektórych kręgach mitu, że granie jest domeną dzieci i osób niedojrzałych emocjonalnie, można powiedzieć jedno. Pół świata do psychologa.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)